Aktualnie bardzo dużo pieniędzy wydaje się na odzież. Nowe ubrania z markowych sklepów to towar bardzo drogi. Nie każdą osobę więc na tego rodzaju produkty stać.

Niektórzy ludzie jedynie czasami pozwalają sobie na jakąś markową rzecz, a na co dzień wybierają ubrania tańsze. Z drugiej strony nie zawsze marka łączy się z wysoką jakością. Chętnie wybierane odzieżowe punkty o charterze sieciowym, które ciągle dla wielu osób są przykładem wysokich cen, nie zawsze zapewniają produkty dobrej jakości. Często jest sytuacja, że dopiero kupiona rzecz po krótkim czasie ulega uszkodzeniu lub właściwie się rozpada. Ten problem w jeszcze bardziej znacznym stopniu ma odzwierciedlenie w przypadku butów, które bardzo często można określić jako „jednorazowe”. A przecież to szczególnie obuwie powinno być najbardziej solidnym elementem ubioru. Odpowiedzią na te wymienione niedogodności mogą być sklepy z odzieżą używaną.

Second handSklepy takie najczęściej określa się mianem lumpeksów, second handów i tak dalej. Do kupienia są tam ubrania damskie, męskie i dla dzieci. Najczęściej są powiązane z takimi przedsiębiorstwami jak hurtownia odzieży dziecięcej używanej, jak również inne takie zakłady. Sklepy z odzieżą używaną działają licznie na terenie Polski. Ich spory rozwój można było obserwować kilkanaście lat temu, kiedy to się narodziły.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź odnośnik, a zgłębisz większą ilość informacji, które Cię niezwykle zafascynują.

Sklepy takie sprzedają towar po korzystnych cenach przede wszystkim dlatego, że nie jest to odzież nowa Zwykle jednak jest w bardzo dobrym stanie i niezniszczona. Ubrania takie sprowadza się z różnych miejsc i niejednokrotnie są tam również rzeczy markowe. Lumpeksy sprzedają towar, udostępniając pojedynczą cenę za oddzielną sztukę, lub też organizują sprzedaż na wagę przy zmiennej cenie za kilogram towaru. Posiadają także zróżnicowany system handlu ze spadającymi cenami po dowiezieniu nowego asortymentu (przeczytaj informacje).

Zalety
Nabywanie ubrań w punktach tego typu ma wiele zalet. Przede wszystkim jest taniej niż w zwykłych sklepach. Elementy odzieży w lumpeksach często są niepowtarzalne i pozwalają na wyróżnienie się. Podobnie jak hurtownia odzieży dla dzieci, posiadają niejednokrotnie bardzo szeroki wybór ubranek dziecięcych dobrej jakości i nie zniszczonych. Poza tym w przypadku uszkodzenia danej części odzieży mniej szkoda ją wyrzucić niż w przypadku drogiego produktu firmowego –> poznaj dodatkowe informacje na