Chyba każdy człowiek spotkał się kiedyś ze starożytnym znakiem pod nazwą Uroboros, który przedstawia węża jedzącego swój ogon. Znak ten jest od XVII w. używany również w matematyce w postaci przewróconej w poziomie ósemki.

oferta

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Taki znak jubilerzy chętnie stosują do tworzenia precjozów.

kobiety

Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Symbolizuje on wiekuistość oraz powtarzalność natury, ideę odrodzenia, perfekcję, harmonijność, równowagę sił, cykliczność przemian oraz dostatek. Jest nie tylko niezwykle stylowy, lecz także bez wątpienia piękny. Dlatego też jubilerzy z taką chęcią sięgają po taki symbol. Jest wykorzystywany w przypadku łańcuszków czy też pierścionków. materiałem do jego produkcji jest zazwyczaj srebro albo złoto. Produkty z tego typu znakiem mogą dać sobie np. koleżanki albo młodzi małżonkowie – oni szczególnie mogą potrebować bogactwa oraz szczęścia.
Przykładowo jeżeli chcesz, żeby Twoja narzeczona wiedziała, że Ci na niej zależy, możesz dać jej tego typu, np. bransoletkę. Dlatego też jeśli interesuje Cię symbol nieskończoności biżuteria z takim wzorem jest dostępna u każdego dobrego jubilera. A kto powiedział, że nie mógłbyś zlecić precjozów z dodatkowym imieniem Twojej ukochanej? Napis może być wygrawerowany lub stanowić oddzielny element. Osoby w większym stopniu wymagające mogą też kupić wyrób udekorowany szlachetnymi kamieniami. A przecież diamenty również są wieczne.

Odmiany wyprodukowane dla płci męskiej są za to bardziej masywne. Przykładowo modne są bransolety dla mężczyzn, które mają znak nieskonczoności wykonany ze złota o pr. 333 i sprzedawane w cenie ok. 100zł.