Przyzwoicie dobrane buty to bardzo ważna sprawa dla każdego człowieka.
Bez względu na to, czy są to buty codzienne, robocze, lub sportowe, powinny być dobrze dobrane do stopy i stworzone z dobrego jakościowo tworzywa.

koszulka nocna

Autor: Charlie Marshall
Źródło: http://www.flickr.com
Obuwie sportowe, tak samo jak całe ubranie muszą być dobrane do uprawianej dyscypliny. Jest to ważne, albowiem porządnie dopasowane buty sprzyjają bezpieczeństwu w czasie zajęć. Każda dyscyplina sportowa angażuje różne partie mięśni i stawów, odbywa się w odmiennych warunkach, toteż wymaga obuwia odpowiednio dobranego. Obuwie sportowe o odpowiednim zastosowaniu to jedynie połowa sukcesu. Równie ważne jest, by wybierać obuwie dobre okulary do pływania arena – jakościowo, wykonane z trwałych materiałów, porządne i niezawodne.
Obuwie robocze to znaczący składnik ekwipunku każdego pracownika, jeżeli tego wymagają przepisy. Ów składnik konfekcji dostarcza pracującemu niezbędne bezpieczeństwo. Tego typu obuwie jest dostosowane do różnych warunków. Takie obuwie (zobacz) musi być wykonane z dobrych, wysokiej jakości tworzyw, które zapewnią długą żywotność i zabezpieczą stopę.
Obuwie dla najmłodszych to wyjątkowo ważna część ubioru każdego malucha. Powinny być jak najbardziej zbliżone do do kształtu stopy, ergonomiczne, wykonane z naturalnych tworzyw, doskonale dopasowane, zaginające się w odpowiednich miejscach i stabilizujące stopę tam, gdzie to niezbędne.

Powinny być wykonane z możliwie najlepszych i przewiewnych tworzyw, mieć sprężystą i antypoślizgową podeszwę. Buciki dla dziecka powinny mieć usztywniane pięty, co wspiera prawidłowe ułożenie palców.