Srebro jest surowcem bardzo prosto poddającym się wszelakim zabiegom, dzięki czemu tworzenie z niego biżuterii jest dosyć proste i zarazem niewiarygodnie efektywne.

srebrny łańcuszek

Autor: ETJ|Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Srebro samo w sobie jest dosyć wartościowym surowcem, który to podobnie jego wszelkie odmiany złota posiada własne „próby” – im jest ona większa tym bardziej wartościowy bywa dany przedmiot, jednak i tak jest zazwyczaj bardziej tani niż wyroby ze złota.

perfumy Hugo Boss

Autor: Darkside_sithlord [Marlon Garcia]
Źródło: http://www.flickr.com
Pośród najbardziej popularnych błyskotek ze srebra są bez wątpienia łańcuszki, które to w większości przypadków noszą dziewczyny. Oba surowce – zarazem srebro i złoto hurt złota – mają własnych „wybranków”, którzy preferują zazwyczaj tylko jedno spośród nich lub po prostu bywają na któryś uczulone, co w ogóle nie daje im zbyt sporego wyboru. Miłośników srebra istnieje wbrew wszelkim pozorom bardzo dużo – czasami nawet i wygląda, jakby to byli oni większością pośród osób, które lubią zakładać biżuterię. Taki srebrny łańcuszek bywa idealny dla każdego – powstało ich bardzo wiele rodzajów, mają przeróżne sploty, zapięcia, dodatki. Jednak przede wszystkim różnią się one swoją grubością i długością. Istnieją łańcuszki rodzaju choker (a więc takie, co oplatają ciasno szyję), takie o standardowych długościach lub takich, które sięgają nawet naszego pasa. Co do kwestii grubości, to mogą być one bardzo delikatne, ledwo widoczne lub całkowicie przeciwnie – mogą być bardzo grube oraz widoczne nawet i z dużej odległości.

Warto wiedzieć, iż im wyższa próba srebra – im więcej go jest w danym łańcuszku, tym więcej zapłacimy, jednak to nie jest wszystko. Im wyższa próba, tym dana rzecz posiada bardziej wyraźną barwę i trudniej „blaknie”.