Kiedy podejmiemy decyzje o zakupie pierwszej w życiu przyczepy kempingowej, to pojawia się pytanie jaką zakupić i na co kierować uwagę by się nie okazało, iż nabędzie się studnie bez dna i trzeba będzie do niej wiele dołożyć by wreszcie wyjechać na wytęsknione wakacje.

przyczepa

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli kupuje się przyczepę nowiutką wówczas nie będzie większych problemów z doborem, lecz kłopot pojawia się przede wszystkim w czasie kupna przyczepy z drugiej ręki. Niżej prezentujemy kilka najważniejszych rzeczy, które warto sprawdzić przed dokonaniem zakupu.
Portfel, pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Pierwszą kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę przed wyszukiwaniem własnego mieszkania na kółkach to jak ciężką przyczepę jest w stanie uciągnąć pojazd który mamy. Nie chodzi tu jedynie o moc i pojemność silnika, co także nie jest bez znaczenia ale najpierw należy się skoncentrować na regulacjach i bezpieczeństwie.

Czy ta porada wzbudziła u Ciebie dociekliwość? Jeśli tak, to zobacz ten niesamowicie w serwisie (http://jasiewiczestetyczna.pl/). On z pewnością także jest warty zgłębienia.

Wystarczy sprawdzić w dowodzie rejestracyjnym punkty Q1 i Q2, po stwierdzeniu tychże informacji, już będzie wiadomo jakiego ciężaru przyczepa będzie nam potrzebna – są to wagi zgodne z homologacją wozu więc nie możemy przekroczyć ich ażeby nie naruszyć konstrukcji wozu.

Jednakże by nie było zbyt prosto to w naszej ojczyźnie obowiązują jeszcze inne przepisy niż w innych państwach Europy i jeżeli pragniemy ciągnąć przyczepę z hamulcem najazdowym (a więc działającym grawitacyjnie a nie takim uruchamianym na dodatek z miejsca kierowcy, lub pneumatycznym czy elektronicznym, który sam rozdziela moc hamowania) to DMC auta ciągnącego musi być większe od DMC przyczepy o 33% więc zapis w Dowodzie Rejestracyjnym w punkcie O1 jest w jakimś sensie w naszym kraju nie wiążący.