Kiedy podejmiemy decyzje o zakupie pierwszej w życiu przyczepy kempingowej, to pojawia się pytanie jaką zakupić i na co kierować uwagę by się nie okazało, iż nabędzie się studnie bez dna i trzeba będzie do niej wiele dołożyć by wreszcie wyjechać na wytęsknione wakacje.

przyczepa

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli kupuje się przyczepę nowiutką wówczas nie będzie większych problemów z doborem, lecz kłopot pojawia się przede wszystkim w czasie kupna przyczepy z drugiej ręki.

Jeżeli takiego typu problematyka jest dla Ciebie ważna, to koniecznie zerknij na serwis, który na pewno też przypadnie Ci do gustu.

Niżej prezentujemy kilka najważniejszych rzeczy, które warto sprawdzić przed dokonaniem zakupu.

Portfel, pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Pierwszą kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę przed wyszukiwaniem własnego mieszkania na kółkach to jak ciężką przyczepę jest w stanie uciągnąć pojazd który mamy. Nie chodzi tu jedynie o moc i pojemność silnika, co także nie jest bez znaczenia ale najpierw należy się skoncentrować na regulacjach i bezpieczeństwie. Wystarczy sprawdzić w dowodzie rejestracyjnym punkty Q1 i Q2, po stwierdzeniu tychże informacji, już będzie wiadomo jakiego ciężaru przyczepa będzie nam potrzebna – są to wagi zgodne z homologacją wozu więc nie możemy przekroczyć ich ażeby nie naruszyć konstrukcji wozu.

Jednakże by nie było zbyt prosto to w naszej ojczyźnie obowiązują jeszcze inne przepisy niż w innych państwach Europy i jeżeli pragniemy ciągnąć przyczepę z hamulcem najazdowym (a więc działającym grawitacyjnie a nie takim uruchamianym na dodatek z miejsca kierowcy, lub pneumatycznym czy elektronicznym, który sam rozdziela moc hamowania) to DMC auta ciągnącego musi być większe od DMC przyczepy o 33% więc zapis w Dowodzie Rejestracyjnym w punkcie O1 jest w jakimś sensie w naszym kraju nie wiążący.

*