Ogólnie wiadomo, że panowie często preferują rozwiązania jak najbardziej proste. Dzięki temu na ogół są to także rozwiązania najbardziej efektywne.

Dotyczy to wielu obszarów, w tym również męskiej mody.
Narciarze

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
Niezłym owego dowodem jest budrysówka, zatem krótki płaszcz używany w przeszłości przez marynarzy. Jest on zamykany na specjalne kołki wykonane z drewna lub z tworzyw sztucznych. Ułatwiało to bowiem żeglarzom ubieranie budrysówki nawet bez konieczności zdejmowania rękawiczek. Inną właściwością, jaką cechuje się budrysówka jest naszywany lub dopinany na zapinki kaptur czy obszerne, naszywane na wierzch kieszonki. Budrysówka wywodzi się z angielskiej żeglugi wojennej. W obecnych dniach powraca do mody oraz jest używana codziennie przez różnorodnych ludzi nie związanych nawet w najmniejszym szczeblu z działalnością na morzu. Jeżeli zatem chcesz swym stylem odziewania się nawiązać do tej chlubnej historii, może akurat budrysówka jest właściwym dla Twojej osoby odzieniem?
Podobną militarną historię posiadają też spodnie (skalnik.pl/odziez-meska-spodnie-b-fjallraven) chinosy. Były one stworzone na wymagania amerykańskiego wojska bijącego się z Hiszpanią o Filipiny. Spodnie chinosy zawdzięczają swoją markę oczywiście Państwie Środka a konkretnie wywodzącym się z owego kraju robotnikom, jacy tworzyli dla amerykańskiej armii takowe spodnie chinosy. Są one niezwykle wygodne oraz dzięki temu, iż są dosyć cienkie, są dostosowane do używania w wyższych temperaturach.

Spodnie chinosy są więc idealne na okres letni, lecz można ich używać o każdej porze roku. Spodnie chinosy są niezwykle komfortowe oraz przyjemne w dotyku oraz najlepsze na co dzień, gdyż są to spodnie – skalnik.pl/odziez-damska-spodnie.html – z bawełny.