Przyczepy to pojazdy drogowe, które jednakże nie mają własnego silnika. By zdołała się poruszać musi być transportowana przez drugi pojazd, który taki napęd posiada.

Nie każdy czterokołowiec ma możliwość holować jakąkolwiek przyczepę, ograniczeniem może być masa przyczepy, jaką można ciągnąć. Ażeby móc holować przyczepę nieodzowny jest hak holowniczy.
Producent przyczep samochodowych oferuje przyczepy jednoosiowe, bądź dwuosiowe. Przyczepy lekkie towarowe przeznaczone do transportu ładunków przestrzennych, jak też przyczepy do transportu quadów, motorów, przyczepy stosowane w kampaniach reklamowych służące jako ruchomy banner. Podstawą bezpieczeństwa w przypadku każdej przyczepy, niezależnie od jej rodzaju, jest podwozie.
Przyczepa

Autor: clifford Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnym rodzajem przyczep są przyczepy podłodziowe. Wyrabiane są na bazie profili aluminiowych.

Zaintrygował Cię ten artykuł i chcesz odnaleźć pokrewne materiały? Kliknij zatem ten link oraz zobacz więcej porad w treści (http://www.elpasa.pl/dodatki-cat-8.html)!

Konstrukcja przyczepy jest skręcana, co zapewnia lepszą elastyczność przyczepki, korygując tym samym jej prowadzenie na drodze – .

Przyczepki z dwiema osiami hamowanymi, z hamulcem najazdowym do maksymalnej ładowności 2700kg określone są do przewozu łodzi motorowych i żaglowych. Występują w okazałej gamie gabarytowej, o rozmaitych ładownościach i wyposażeniu. Budowa przyczepy oparta jest na profilach z aluminium scalanych połączeniami śrubowymi. Wykorzystanie połączeń śrubowych daje możność elastycznej konfiguracji przyczepy pod osobistych wymogów – dodatkowe czytanie.

Całość konstrukcji jest konserwowana antykorozyjnie osłonkami galwanicznymi.
Dobra przyczepka musi być nie tylko pojemna i posiadać sporą ładowność, jednak winna gwarantować bezpieczeństwo ludziom prowadzącym auto.