Nie jest tajemnicą, że zarówno osoby młode jak i starsze coraz częściej wybierają dobry film, równocześnie ”uciekając” od dobrej literatury. Teraz rzadko kiedy można zauważyć pasjonatów książek, których do samego końca pochłania czytany bestseller. Niewielkiego zainteresowania literaturą można doszukiwać się w wielu przyczynach. Przede wszystkim dużą rolę sprawują w tym procesie rodzice, którzy z powodu małej ilości czasu wolnego ze względu na codzienne obowiązki, nie poświęcają swym dzieciom odpowiedniej ilości czasu i nie przyczyniają się do rozwijania ich wyobraźni, szczególnie poprzez czytanie.

czytanie książek

Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym problemem jest wciąż powiększający się rynek kinematografii, który mami coraz więcej miłośników. Łatwo zaobserwować, że już większość obowiązkowych lektur szkolnych doczekało się własnej ekranizacji przez co uczniowie nawet nie myślą o przeczytaniu lektury, a przecież świat literatury jest tak barwny. Czytając możemy przenieść się do innego świata, wyobrazić sobie postacie, miejsca i wszystkie opisane elementy. Dzięki temu poszerzamy swoją wyobraźnię i zagłębiamy się w przedstawiony świat. Nie można powiedzieć, że nie istnieje książka, która byłaby w stanie nas zainteresować.

stos książek

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku dostępna jest tak ogromna liczba pozycji książkowych, wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Wyróżniamy wiele rodzajów literatury, dla przykładu można wymienić: historyczne, science-fiction, dokumentalne, biografie, komedie, tragedie, detektywistyczne, hobbistyczne, psychologiczne, na faktach, romanse oraz młodzieżowe. Przy tak dużym wyborze, ciężko odpowiedzieć sobie na pytanie co warto przeczytać? Moje typy to np.:

Jest wielu rozpoznawalnych i cenionych autorów, których wiele pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami. Jedną z przedstawionych osobistości jest Stephen King, uznany za mistrza horroru i literatury grozy. Swoją przygodę z pisaniem zaczął już jako młody chłopak, a pomimo, że dziś ma już 66 lat, w dalszym ciągu tworzy i wydaje książki, które zyskują wielki podziw. W przeciągu swojej długoletniej kariery opublikował około 65 książek i 25 komiksów.

Mimo to jego fani czekają na następne publikacje. Do najbardziej znanych dzieł Kinga zaliczamy między innymi: „Ręka mistrza”, „Blaze, saga „Mroczna wieża”, Zielona Mila”, „Bezsenność, ”Bastion”, ”Cujo” i oczywiście „Lśnienie”. O wielkiej sławie tego pisarza i popularności jego fantazyjnych historii, świadczy fakt, że większość pozycji książkowych doczekała się przeniesienia na ekran i przyciągnęła do kin prawdziwe tłumy jego wielbicieli.

Jeżeli zaintrygowała Cię taka kwestia, śmiało wejdź na ten link – to źródło (https://www.notowaniagpw.pl/sklep/) zapewne także będzie dla Ciebie wartościowe.

Pamiętajmy, że książki to skarbnica wiedzy i nieograniczonej fantazji, więc dlaczego by tego nie wykorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?