Urodziny to okazja, która obchodzona jest w dużej liczbie miejsc na świecie, w tym także w Polsce. Tradycja świętowania urodzin liczy sobie wiele stuleci i wiąże się z nią wiele różnych zwyczajów. Do głównych z nich należy bez wątpienia zwyczaj dawania podarunków jubilatowi, a zatem temu, kto urodziny obchodzi. Prezenty tego rodzaju mogą być bardzo różne, od symbolicznych aż po bardzo kosztowne i cenne. Ogólnie rodzaj urodzinowego prezentu uzależniony jest od wielu rozmaitych czynników. Znaczącym z nich jest na przykład stan finansów tego kto kupuje prezent. Zazwyczaj bowiem niestety jakość prezentu uzależniona jest od ilości pieniędzy, jaką się na niego przeznaczy. Aspekt ten nie dotyczy jedynie podarunków zrobionych samodzielnie, ponieważ wartość takich prezentów jest nie do ocenienia. Charakter podarunku zależy również od wieku danej osoby. Inny bowiem będzie prezent na 30 urodziny prezesa firmy, a odmienny dla trzylatka. Tak więc rodzaj podarunku dostosowuje się również do płci danej osoby oraz do stosunków, jakie łączą ją z osobą kupującą podarunek.

Podarunki dla maluchów

Szczególnie hucznie obchodzi się

imprezka urodzinowa

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

zwykle urodziny dzieci, szczególnie w większych, zamożnych rodzinach.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl naszym ciekawym wpisem? Świetnie. Zatem zachęcamy – naciśnij ten link i przejdź do nowej strony po szczegóły.

Z tego powodu w późniejszych latach dzieci kojarzą urodziny z przyjemnościami, słodkościami i zabawą. Przede wszystkim jednak okazja ta kojarzy się z prezentami. Prezenty urodzinowe dla najmłodszych są najczęściej bardzo charakterystyczne, a ich rodzaj także najczęściej zależy od poziomu finansowego opiekunów. Zazwyczaj spotykany typ prezentów urodzinowych dla najmłodszych stanowią rozmaite zabawki. Są to na przykład przytulanki pluszowe, jak również prezenty dopasowane do płci, zatem na przykład lalki dla dziewczynek, a modele samochodów dla chłopców.

Podarunek dla oblubieńca

Dość charakterystyczny

Prezent

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

rodzaj prezentów stanowią również te przeznaczone dla drugiej połówki. Kochające się pary zazwyczaj dają sobie prezenty z różnych okazji, jak również bez okazji. Ostatnio na przykład coraz powszechniej obchodzone jest święto zakochanych, zwane także walentynkami. Z tej okazji zakochani piszą i ślą kartki z wyznaniami miłosnymi, a także dają swoim partnerom niewielkie prezenciki w dowód uczucia.