Rynek odzień używanych tzw. „secound handów” jest w naszej ojczyźnie coraz ogromniejszy. Dowodem może być liczba tego rodzaju sklepów w każdym polskim mieście. Czy jest to rynek na jakim można zarobić? Czy Polacy naprawdę są otwarci do nabywania oraz noszenia używanych ubrań?
Lumpeks tudzież szmateks jest to sklep z odzieżą używaną.

Odzież owa pochodzi przede wszystkim z zagranicznych skupów albo kwest. Po tym jak jest zebrana zagranicą, zapaczkowana, wysyłana jest do Polski. W naszej ojczyźnie, produkt trafia do hurtowni, z jakich dostanie się na koniec do sklepów z odzieżą używaną.
Zgodnie z testami 45% Polaków kupuje w „szmateksach”. To bardzo duży rynek, acz druga połowa stanowczo twierdzi, iż przenigdy by tam nie nabyła. Z pewnością największym powodem dla którego ludzie są chętni kupić używane ubrania będzie cena. Ładna odzież używana bywa często nieomalże dziesięć razy tańsza aniżeli nowe w sklepie. Prócz ceny, istotnym czynnikiem będzie wyjątkowość ciuszków. Większa część z nich pochodzi z ofiar. Jak łatwo się domyślić, istnieje prawdopodobieństwo porównywalne do trafienia w totka, iż w jednym ciucholandzie znajdą się dwa jednakowe ubrania. Następnym niewątpliwym pozytywem kupn w takowym punkcie jest moda, która ostatnimi czasy powraca do wzorów z minionego stulecia. Ubrania, jakie przez wiele lat były w składnicach hurtowni, nagle stały się pożądane poprzez nabywców.
siatkówka

Autor: diva
Źródło: diva
odzieżą

Źródło: flickr.com
Oczywiście sklepy z odzieżą używaną mają też spore minusy. Prócz bariery psychologicznej są także bariery asortymentowe.

Istnieje duży wybór krajów, z jakich możesz ściągnąć ubiór. Najbardziej modne są Wyspy Brytyjskie, Francja oraz reszta krajów Unii Europejskiej. Odzież sortowana cream cieszy się najogromniejszym powodzeniem.