W czasie topniejących marż na paliwach stacje wyszukują sposobów na ponadplanowe dochody. W gronie usług ponadplanowych, które możemy uruchomić na terenie obiektu, są wypożyczalnie przyczep.
Wskazane jest mieć pojęcie, iż to biznes obarczony sporym ryzykiem.

naklejki reklamowe

Autor: Les Orchard
Źródło: http://www.flickr.com
kobieta w biały płaszczu podczas spaceru

Autor: Insana Collins
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie wypożyczalnie przyczep funkcjonują głównie przy stacjach największych koncernów paliwowych. Usługa nie jest więc łatwo dostępna we wszystkich regionach kraju, dzięki czemu można wyróżnić swój obiekt oraz zachęcić nowych odbiorców do odwiedzania go. Uruchomienie wypożyczalni przyczep wiąże się z koniecznością kupienia bądź wzięcia w leasing paru przyczep. Paru, dlatego że na stacji powinna znaleźć się jednoosiowa przyczepa ciężarowa więcej na www.blyss.plwięcej na do transportu mniejszych rzeczy a także dwuosiowe do cięższych zadań. Perfekcyjnym wyjściem byłoby posiadanie przyczep otwartych. Wśród przyczep rekomendowanych wypożyczalniom ogólnodostępnym są też lawety do transportu samochodów a także motorów. Potrzeby nabywców są niesłychanie zróżnicowane. Jedni szukają przyczepy do przenosin bądź przewożenia materiałów budowlanych, inni chcą przetransportować drewno do paleniska, quad czy motocykl na działkę nad jeziorem. Poniektórzy interesanci wypatrują także bardziej specjalistycznych przyczep – np. do transportu mniejszych budowlanych machin. Nad wprowadzeniem ich do portfolio wskazane jest pomyśleć, gdy interes rozkręci się porządnie, natomiast personel obsługujący wypożyczalnię będzie względnie nagminnie pytany o nietypowe przyczepy przyczepa do koni.

Większa ilość oraz zróżnicowanie przyczep gwarantuje, iż ewentualny klient nie będzie odesłany z kwitkiem.

Prawdopodobieństwo jest rzeczywiste, dlatego że większa część wypożyczalni nie wymaga wcześniejszego umawiania terminów. Wygrywa biznesmen, który jest w stanie zaoferować klientowi pożądaną w danej chwili przyczepę, choćby nią była przyczepa do koni.