Wakacje to okres lekkich, świeżych a także odważnych wyborów. Dobrze wybrane ciuchy, dodatki w postaci bransoletek, okularów, worka albo nakrycia głowy to jedna druga sukcesu, trzeba także nie zapominać o uzupełnieniu całości odpowiednimi butami.

espadryle na koturnie

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Latem w modzie królują damskie sandały, espadryle na koturnie, balerinki oraz wyważone klapki. Letnie obuwie musi spełniać kilka głównych funkcji, a mianowicie powinno być dobrze dopasowane do stopy, która nie może wystawać z żadnej strony, buty nie powinny też ze stopy zsuwać się – sandałki damskie. Kolory butów powinny być adekwatne do stylizacji, albo wzorzyste do tradycyjnych ciuchów, aby je ożywić, albo proste w barwach bieli, czerni, cielistych czy granatu do bardziej ożywionej garderoby. Obuwie musi być również dobrze dobrane do proporcji figury, na węższe paseczki a także szpilkę mogą pozwolić sobie kobiety drobne, natomiast kobiety z pewną nadwagą powinny wybierać bardziej masywne fasony. Stosując te zasady unikniemy śmiesznego wyglądu. Damskie sandały są raczej najpowszechniejszym wakacyjnym obuwiem, charakteryzują się tym, że przeważnie posiadają odkryte palce i znaczną część stopy, natomiast większość fasonów składa się z podbicia a także paru pasków w różnych kształtach. Pasują one w zasadzie do wszystkich letnich stylizacji, oczywiście pomijając spotkania w interesach, gdzie jedynie zakryte buty jest dozwolone. Należy pamiętać także o tym, iż gdy chcemy założyć sandały, stopy muszą być odpowiednio przygotowane, tj. wypielęgnowane, rogowaty naskórek usunięty a pedicure świeży. Niewątpliwym hitem tych wakacji są espadryle, buty zdecydowanie wygodne, ale nie nadające się do eleganckich stylizacji. Mamy dwa topowe typy tego obuwia, espadryle na koturnie, które uwydatniają kobiecość a także te na minimalnej podeszwie, wizualnie przypominające pantofle, które pasują do stylizacji miejskich. Model na niskiej podeszwie wyglądem przypomina baletki, ale jego podeszwa zrobiona jest ze skręconego sznurka, a do niej przytwierdzony bardzo odporny materiał. Oba modele nadają się jedynie do niezobowiązujących stylizacji. Należy pamiętać, iż założenie do tego typu butów skarpetek jest dużym modowym grzechem – przeskocz.

Przy wyborze letniego obuwia trzeba pamiętać o wygodzie oraz stylu. Jeśli wybieramy obuwie we wzór kwiatowy lub geometryczny trzeba dobrać do tego subtelne dodatki oraz świeżą, umiarkowaną całość. Do butów w jednolitym kolorze można dobrać zarówno tą stonowaną wersje ciuchów, jeżeli zależy nam na dopracowanym wyglądzie albo w ciekawe wzory, które uczynią stylizację bardziej ciekawą.