Czapka, kapelusz czy chusta – to okrycia głowy, które zwykle nabywamy dla oseska. Jednak czy na pewno wiemy, kiedy jakie nakrycie głowy wkładać? I na co zwrócić uwagę w trakcie sprawunków, by dobrze dobrać czapeczki niemowlęce? Dowiedz się, kiedy czapeczka jest niezbędna, a kiedy możesz jej niemowlęciu nie zakładać.

Kiedy porównasz Rozmiary głowy dzidziusia z wielkością całego jego ciała, niechybnie zauważysz, iż jest ona nieproporcjonalnie duża.

A jest tak dlatego, iż to właśnie główką maleństwo toruje drogę na świat. Jeszcze do niedawna obowiązywał zwyczaj, aby dzidziusiom do czasu skończenia trzech miesięcy życia zakładać czapeczkę w domu. Obecnie wiemy, że nie ma takiej konieczności, a czasami jest to wręcz szkodliwe, bowiem dziecko leżące w czapeczce w mieszkaniu, zwłaszcza w nagrzanym wnętrzu, jest w stanie się przegrzać. Możesz jednakże zrobić wyjątek i wkładać maluchowi czapeczkę po kąpieli, na jakieś 30 minut – jednak tylko wtenczas, kiedy kąpiecie bąka w nagrzanej toalecie, natomiast potem przenosicie do o wiele od niej chłodniejszego wnętrza (nie ma natomiast takiej potrzeby, jeśli w toalecie i w pokoju jest taka sama temperatura). Powinna być to jednakże czapka cienka i lekka – najlepiej bawełniana, która przepuszcza powietrze.

Masz ochotę dodać do swoich zakładek o następną emocjonującą stronę? Jeśli tak, to uczciwie zalecamy tę stronę (http://www.galerialucznik.pl/pl/menu/agd/agd-dla-zdrowia-i-urody/soniczne-szczoteczki-do-zebow-750.html) – kliknij a się nie rozczarujesz.

Czapeczka winna dobrze lgnąć do głowy, jednakże nie może być nadto ciasna, by nie ściskała główki malucha.

Podczas werandowania albo na spacerku maluszek musi mieć opatuloną głowę.

Czym, to zależy od aury. Im chłodniej, tym czapeczka winna być cieplejsza jak też szczelniej zakrywać uszy. Jeżeli chodzi o czapki dziecięce zimowe ogromny ich wybór odnajdziesz w necie.