Niezbędnymi elementami stroju noszonymi nie tylko w zimie są bez cienia wątpliwości dodatki takie jak szale, szaliki, chustki, apaszki, bandany czy kominy.

bandana

Źródło: Stanteks
Bandany były kiedyś ubierane przez francuskich pracowników fizycznych. Spopularyzował je Wiktor Hugo autor „Nędzników” (dla tych co w zabieganiu zapomnieli autora jednej z popularniejszych powieści francuskiego Naturalizmu).odwiedź stronę internetową angelka.plJedną z głównych postaci tej pozycji był paryski rozrabiaka Gawrosz. Stąd – pewnie przez liczne adaptacje filmowe (od 1909 do 2012 aż 32) stały się one niezwykle popularne używane.

Bandany wkładają obecnie nawet małe dzieci. Matki i nianie ubierają swoich Krzysiów czy Tomeczków w dżinsy, bluzy, a na szyję wiążą im klasycznie czarną bandanę lub awangardowe barwne chustki bardzo często w dosyć krzykliwych jak na męską modę barwach. Niedawno modne stały się też sportowe kominy. Nie ma tu znaczenia wiek chłopca – może jeszcze nie mieć roczku – a podobnie jak jego starszy brat nosi bandanę. Do dyspozycji matki, nianie mają masę wzorów. Mogą dostać nie tylko bandany wielokolorowe ale również z obrazkami dość często przedstawiającymi postacie z lubianych filmów animowanych na przykład „Pingwiny z Madagaskaru” albo z „Kubusia Puchatka”.

szal

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Nie tyko młodzi mężczyźni wkładają bandany ale również i ich troszkę bardziej grzeczne siostry, które wzorują się na swych modnych mamach. Sprawdź bandany w wzorami dla dzieci. W tym dziale dziecięcych strojów znajdujemy wzorowanie się na „dorosłych” trendach, więc są to również desenie zaczerpnięte z dawnych ubrań ludowych.

Oczywiście i dorosłe osoby decydują się na ten rodzaj garderoby, zazwyczaj na wiosnę. Wśród dorosłych tak samo jak u dzieci wiek ani płeć nie mają większego znaczenia. Panu najbardziej do twarzy w bandanie w zestawieniu z kurtką ze skóry, dopasowanych spodniach dżinsowych no i rzecz jasna motoru (najlepiej Harley-Davidson konieczne w barwach ciemnozielonych).

Możemy także ujrzeć bandanę w stylizacji męskiej nieco mniej rockowej. Mężczyzna preferujący zabawy nieco bardziej spokojne niż przejażdżki na motocyklu, na niedzielny spacer z rodziną może sobie ubrać odpowiednio dobraną chustkę do swego ulubionego sportowego garnituru i z pewnością będzie świetnie wyglądał kiedy wraz z równie elegancką rodzinką przy okazji spaceru zaglądnie do spokojnej, romantycznej kawiarni na mocne aromatyczne espresso po obiedzie.