O modzie męskiej do pewnego momentu mówiło się i słyszało znacznie rzadziej niż o tej dla kobiet. Aktualnie ten proces ulega zmianie. Coraz większą uwagę zwraca się na to, co pokazywane jest w salonach mody dla mężczyzn. Jeżeli chodzi o wybiegi jednak, elementy które są tam widoczne dla obu płci są najczęściej dość oryginalne i nierzadko nie nadają się do noszenia na co dzień.

Jednak w kwestii ubioru codziennego, dobrze jest przyjrzeć się ofertom salonów odzieżowych, nie tylko tych najdroższych. Funkcjonują także specjalne strony internetowe i blogi poświęcone sprawom mody, także tej dla mężczyzn. Znajdują się tam informacje dotyczące najnowszych trendów w modzie dla mężczyzn, znajdujące się przykład pod hasłem „moda męska w 2013 roku”. Dużym powodzeniem cieszą się również serwisy, za pomocą których generuje się całościową stylizację z rozmaitych elementów.

Ubrania eleganckiePowszechnie znany jest fakt, że odświętnym strojem męskim jest garnitur. Jak stanowią reguły savoir vivre, garnitur dla mężczyzny musi być tym ciemniejszy, im późniejsza jest godzina wydarzenia, na które je zakłada. Na niektóre okazje właściwe jest również założenie kamizelki, ale nie w każdym przypadku. Do mężczyzny należy także decyzja o wybraniu krawata lub muszki. Z kolei umiejętne dopasowanie krawata i koszuli to prawdziwa sztuka. Wiązanie krawata jest natomiast niezwykle przydatną umiejętnością. Wbrew pozorom krawat zawiązuje się różnorako. Jest kilka typów męskich strojów wieczorowych.

Kolekcja męska Reserved 2012/2013

Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Jednym z nich jest smoking. Elegancki mężczyzna może założyć smoking między innymi na ślub. Dość chętnie wybierane są też fraki, nagminnie wykorzystywane w niektórych profesjach, najczęściej wiążących się z muzyką jak na przykład pianista czy dyrygent.

Stylizacje dla mężczyznW każdym sezonie w modzie panują inne zasady. Dotyczy to oczywiście także mody męskiej. Moda męska 2013 stawia na znaczniejsze niż do tej pory zróżnicowanie kolorów. Widać to przykładowo w kolorach spodni męskich. Spodnie dla mężczyzn modne aktualnie wykonane są z lekkich i przewiewnych tkanin i dostępne są właściwie w każdej barwie, od jaskrawego niebieskiego po żółty.