Opiekunowie małej córki, najczęściej mamusia, dziś czy jutro stają w obliczu zdania wygłoszonego przez młodą damę „mamo, tato, ja już chcę być dorosłą”. Zwykle taka deklaracja jest wygłaszana przez ośmio czy dziewięciolatkę. Rodzice w tejże sytuacji stają przed wyborem co uczynić, żeby ich Małgosia poczuła się troszeczkę dorosła. Z pewnością mamę w tym momencie z jednej strony ogarnia wielkie wzruszenie, a jednocześnie troszeczkę śmieszą tak zdecydowane słowa u tak małej dziewczynki. Z pewnością jednym z pomysłów w zasobie rodzica jest zlecenie córce jakiejś odpowiedzialnej funkcji w domu, którą dotychczas wykonywała mama czy tata.

dziewczynka

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostaje jednak – jak to u maluchów – sprawa symbolu. Takim właśnie znakiem, mogą być np. wspólny zakup pierwszego biustonosza. Dla młodziutkiej damy jest to jednocześnie przygoda a dla mamusi szansa uzupełnienia bielizny. Na rynku możemy dostać wiele biustonoszy dziecięcych, stąd zakupy pewnie będą również dla mamusi okazją do próby nauczenia córki, w jaki sposób z gustem dobrać tak osobistą część stroju jak biustonosz (biustonosz koronkowy push up) dziecięcy czy też figi dziecięce (popatrz na przykładowe tutaj: figi dla dzieci), które, co na pewno wie każda dziewczynka oraz jej mama, należy odpowiednio do siebie dobrać w taki sposób, aby czuć się w swej bieliźnie jak w „drugiej skórze.

dzieci

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie powinniśmy uczynić z chłopcem, tzn. w odpowiednim dla niego momencie, (dość bliskim dziewczynkom w tym samym wieku) synek powinien także pójść po sprawunki ze swymi rodzicami by zdecydować, czy woli slipy czy też bokserki dziecięce. Może to zabrzmieć zabawnie, ale tego rodzaju wybory kształtują w dzieciach przyzwyczajenia estetyczne, które mogą im towarzyszyć w późniejszym, dorosłym życiu. Dlatego, chociaż wydają nam się wspólne zakupy błahe, warto jest poświęcić im chwilkę czasu, aby ci za parę, paręnaście lat dorośli już ludzie, potrafili dobrze i gustownie zaopatrywać swoją garderobę.

Wszem i wobec jest wiadome, iż dzieciom tak samo jak osobom dorosłym winno się zapewnić sporo ćwiczeń, szkolny wuef – choć konieczny – jest niewystarczający.

Wśród ogromnej gamy zajęć sportowych, które dopomogą zadbać o rozwój fizyczny naszych pociech jest pływanie. To sport dla wszystkich, rozwijający równomiernie wszystkie partie mięśni naszego dziecka. Ten rodzaj sportu ma tę zaletę, iż nie przeciąża zbytnio stawów, dlatego jest bezpieczny dla młodych ludzi, poza wszystkim jest to po prostu przyjemność. Żeby jednakże basen rzeczywiście był przyjemny, potrzebne naszym dzieciaczkom będą podobające się dziecku kąpielówki dziecięce – bokserki.

W sprzedaży można zakupić wielką rzeszę kąpielówek. Na pewno rodzice wyszukają pasujące dziecku, a zabawa w wodzie da naszym dzieciaczkom oprócz sprawności fizycznej ogromnie dużo radości.