Zimowe dnie to niełatwy okres dla zmarzlaków. Najczęściej potrzebujemy wtenczas skryć się w ciepłym domu oraz z gorącą herbatką usiąść do naszej ukochanej książki tudzież do wyselekcjonowanego filmu.

wełna gotowana

Autor: Baghouse.pl
Źródło: Baghouse.pl
Jednakże czy zima musi być taka „zimna”? Przeczytaj, co możesz uczynić, aby ochronić się przed przenikliwym ziąbem.
Jest bez liku sposobów na osłonę przed chłodem. Możemy pić dużo rozgrzewających płynów, schronić się przed nim w mieszkanku. Jednakże najlepszym pomysłem jest stosowne odzienie. Wełna parzona – doskonały patent na zimę. Wełna jest naturalną przędzą pochodzącą z sierści zwierzaków. Pozyskujemy ją na przykład od owiec, lam lub królików. Ze względu na specyficzne własności włókna, wełna jest użytkowana do wyrobu wysokiej jakości tkanin, jak także włóknin.
Wełna była znana od czasów starożytnych. Ta świetnej jakości jest nadzwyczaj miękka, delikatna jak też charakteryzuje się cienkimi włóknami, które mają długość 4-12 cm. Taką niebywałą wełnę pozyskuje się z włosa owiec rasy merynos. Z kolei z włosia kóz kaszmirskich pozyskuje się inny fantastyczny gatunek wełny tj. kaszmir. Grubsza wełna gotowana jest uzyskiwana z włosia owiec długowełnistych http://lamalama.pl/. Włókno wełny wywodzącej się od owych zwierzaków może osiągać rozciągłość aż do 40 cm. dzianina wełniana jest znakomitym zabezpieczeniem przed niewysokimi temperaturami.
wełna parzona

Autor: Axami
Źródło: Axami
Wełna gotowana: co to takiego? O ile w swej garderobie masz berety, szaliki lub swetry, prawdopodobnie są one zrobione właśnie z gotowanej wełny.

Wełna gotowana (inaczej wełna parzona) różni się od tradycyjnej wełny tym, iż jest bardziej ciasna (Czytaj więcej). Czemu? Dlatego, że została przedtem poddana obróbce cieplnej oraz w związku z tym się skurczyła.