Współcześnie jesteśmy zalewani wielką ilością różnorodnych produkcji filmowych. Niemalże co tydzień kilka produkcji ma swoją premierę. Tak bogaty wybór sprawia, że każdy może oglądać coś, co faktycznie lubi.

ubranko

Źródło: pixabay.com
wichry namiętności

Autor: leonardo samrani
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli idziemy do kina, faktycznie możemy zawrotu głowy – propozycja filmów jest przeogromna. Puszczane są filmy dla dzieci, filmy animowane, filmy sensacyjne, kryminalne, obyczajowe, dokumentalne, romantyczne, słowem – wszystko. Dawniej było nieco inaczej – oferta była węższa, a do zbiorowej świadomości przedostawały się jedynie produkcje, które zdobyły niemałe uznanie, jak na przykład Żywot Briana. Dziś o tym decydują nakłady finansowe. Jeśli producent pragnie, aby film znalazł się na szczycie o największej oglądalności, wykupuje mnóstwo reklam. W taki sposób kiepskie filmy są często oglądane. Żywot Briana nie potrzebował tej reklamy, a pomimo tego mnóstwo osób go obejrzało. Czasem filmy są tak lubiane, że po latach tworzone są ich nowsze wersje. Tak powołany został do życia film (bezpłatny dostęp) Sekretne okno. Pierwowzór przez wiele lat był wzorcem idealnego thrillera. Pokolenia oglądały go z przejęciem. Johnny Depp jako odświeżony bohater może nie sprawdził w doskonale, ale ta produkcja i tak warta jest uwagi. Sekretne okno sprawdza się w trakcie każdej nocy filmowej- link.

Czasem, podobnie jak w wypadku sztucznego rozreklamowania filmu, kiedy jest on popularny nie z uwagi na swoje walory lecz poprzez pieniądze, film zyskuje na popularności w pewien sposób wbrew widzom. Tak było z wywołującym wielkie kontrowersje filmem Mela Gibsona. Film Pasja strasznie podzielił odbiorców. Większość z nich mówiła, iż jeśliby wiedzieli, w jakim stylu zrobiony jest firm, nigdy by na niego nie poszli. Ten film cieszył się ogromnym zainteresowaniem jeszcze podczas kręcenia. Reżyser mówił, iż to nie będzie następny cukierkowy film o Jezusie, ale nikt nie chciał go słuchać. Pasja – film – przeszedł najśmielsze oczekiwania: widzowie mdleli w trakcie projekcji, wychodzili z sal kinowych, pomstowali na reżysera. Takie same doświadczenia spotkały twórców kontrowersyjnego filmu ze śmietanką hollywoodzkich gwiazd. Wichry namiętności to ekranizacja, jaka opowiada o zakazanej miłości. To dramat, jaki nikogo nie pozostawia obojętnym. Warto go obejrzeć. To wspaniałe kino, jednakże Wichry namiętności to film wymagający, który skłania do refleksji- ceneo.