Rynek wyrobów jubilerskich, jak i tak zwanej biżuterii sztucznej rozwija się w naszym kraju dość szybko. W każdym roku wzrasta sprzedaż półproduktów, naprawdę szybko rozwija się handel amatorski czy rynek tzw. ozdób hand-made. Jak więc w tym całym zamieszaniu kupić coś, co będzie faktycznie warte swojej ceny?

biżuteria srebrna

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Na pewno warto pomyśleć, co jest biżuterią. Wbrew pozorom, na tak sformułowane pytanie nie ma wcale łatwej odpowiedzi. Przejdź na stronę ze srebrnymi pierścionkami Na pewno tego typu kwestia jeżeli chodzi przykładowo o pierścionki srebrne czy naszyjniki złote jest oczywista, schody się jednakże zaczynają, gdy będziemy planowali sprawdzić czy zegarki, ozdoby do włosów albo niebanalne materiały typu dzianina czy filc, to także biżuteria. W każdej szkatułce musi być zestaw paru elementów, które nie ulegają chwilowym modom, więc na zawsze już będą wyjątkowe oraz piękne.
pierścionki srebrne

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Warto zainwestować w proste elementy, takie jak srebrny lub złoty łańcuszek, który możemy ozdobić wymiennymi wisiorkami w miarę jak zmienia się mody. Ponadczasowa jest biżuteria srebrna oraz złota, tak samo sznur pełen pereł albo jedna perła jako prosta zawieszka. -> (https://e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna-717.html)-> W komplecie z kolczykami zestaw ten sprawdzi się podczas każdego przyjęcia. Najważniejszą cechą biżuterii jest z pewnością materiał, z którego dany przedmiot został wykonany. To od niego jest zależna cena produktu, jego jakość, lecz również wytrzymałość. Tak jak zwróciliśmy uwag wcześniej najbardziej powszechna i najlepsza jest biżuteria ze srebra oraz złota. Złota niezmiennie od lat jest najdroższa.

Zakupując złoto jednakże powinniśmy właściwie sprawdzić próbę stopu, powinna znajdować się ona w opisie przedmiotu, ale również zostać odciśnięta na samej biżuterii. Przedmiot wykonany z czystego złota byłby za bardzo miękki, tak więc do takiego stopu dodaje się też pozostałe metale. Jeżeli chodzi o srebro to podczas wyboru tej biżuterii najbardziej korzystnie kierować się próbą, która jest oznaczona w mniej dostrzeganej części wyrobu. W przypadku srebra wykorzystywany jest taki podział, że pierwsza próba srebra ma numer 925, kolejna – 875, kolejna odpowiednio 830 i 800. Tak samo jak w sytuacji złota, srebro jest za bardzo miękkie, tak więc dodaje się do niego inne metale.