W dzisiejszych czasach dzieci bez wątpienia o wiele więcej godzin spędzają przed komputerami niż na podwórku. Jeżeli Twoje dziecko również takie jest – a pewnie tak – musisz zwracać szczególną uwagę na to, co dokładnie Twoja pociecha robi w internecie. Nie da się chyba zaprzeczyć, że internet jest pełny niebezpieczeństw i treści, jakich dzieci z pewnością nie powinny oglądać. Jeśli zatem Twoje dzieci muszą spędzać dużo czasu przy komputerach, powinnaś mieć nad tym pełną kontrolę.

Sprawdź, w jakie gry gra Twoja córka
czytaj dalej o grach farma

Autor: Airwolfhound – Over 1 million views, thanks 🙂
Źródło: http://www.flickr.com
Tym, co dzieci najczęściej robią w sieci jest granie w różnego rodzaju gry komputerowe. Jeżeli chcesz być wyjątkowo odpowiedzialnym rodzicem, na pewno powinieneś wiedzieć, jakie tytuły konkretnie wybiera Twoje dziecko. Chyba każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że gry pełne agresji czy zawierające sceny seksualne nie są najlepsze dla dzieci. Na szczęście jest sporo tytułów, po które Twoje dzieci mogą sięgać bez najmniejszych obaw. Są to zwłaszcza wszelkiego rodzaju gry towarzyskie, w które dzieci mogą grać razem ze swoimi znajomymi. Gry towarzyskie zwykle kojarzą nam się z wszelkiego rodzaju grami karcianymi, jednakże nie tylko – istnieją także na rynku gry takie jak na przykład gry Farma, w których dzieciaki mogą uprawiać własne gospodarstwo – oferta gry na Gry Farma to znakomite pomysły na angażowanie Twojego dziecka, zajmowanie mu wolnego czasu oraz rozwinięcie w nim wszelkiego rodzaju umiejętności, których niewątpliwie nie nabędzie grając w gry pełne agresji. Okazuje się więc, że nie wszystkie gry są złe – jeżeli będziesz mieć czujne oko na swoje dzieci, na pewno będą one wybierać tyko godne zaufania tytuły, które jeszcze pomogą rozwijać ich intelekt.

gry towarzyskie

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Kontroluj rozmowy swojego dziecka!
Inną ważną kwestią jest równie to, z kim najczęściej rozmawia Twoje dziecko – z pewnością wiesz, że w internecie często swoich ofiar szukają różnego rodzaju osoby mający złe zamiary – przykładowo pedofile.

Kusi Cię, by pozostawić szczerą ocenę pod powyższym tekstem? Miej na uwadze to, że każdy komentarz spod linku będzie przez nas przejrzany z chęcią.

Jeżeli Twoje dziecko komunikuje się ze swoimi przyjaciółmi, oczywiście powinnaś się cieszyćradować, jednakże zawsze musisz sprawdzić wszystkie podejrzane kontakty rozwijane przez Twoje dziecko.

Internet z jednej strony bez wątpienia jest pełny zagrożeń, jednakże Twojemu dziecku nie może się stać jeśli będzie korzystać z internetu z głową. Internet daje także mnóstwo możliwości, które warto wykorzystać!

*