W dzisiejszych czasach dzieci bez wątpienia o wiele więcej godzin spędzają przed komputerami niż na podwórku. Jeżeli Twoje dziecko również takie jest – a pewnie tak – musisz zwracać szczególną uwagę na to, co dokładnie Twoja pociecha robi w internecie. Nie da się chyba zaprzeczyć, że internet jest pełny niebezpieczeństw i treści, jakich dzieci z pewnością nie powinny oglądać. Jeśli zatem Twoje dzieci muszą spędzać dużo czasu przy komputerach, powinnaś mieć nad tym pełną kontrolę.

Sprawdź, w jakie gry gra Twoja córka
czytaj dalej o grach farma

Autor: Airwolfhound – Over 1 million views, thanks 🙂
Źródło: http://www.flickr.com
Tym, co dzieci najczęściej robią w sieci jest granie w różnego rodzaju gry komputerowe. Jeżeli chcesz być wyjątkowo odpowiedzialnym rodzicem, na pewno powinieneś wiedzieć, jakie tytuły konkretnie wybiera Twoje dziecko. Chyba każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że gry pełne agresji czy zawierające sceny seksualne nie są najlepsze dla dzieci. Na szczęście jest sporo tytułów, po które Twoje dzieci mogą sięgać bez najmniejszych obaw.

Nie czekaj – naciśnij ten link ciężki dym na wesele cena i ciesz się opublikowanymi tam kolejnymi artykułami. Z pewnością rozszerzą one Twoją znajomość rzeczy na ten temat.

Są to zwłaszcza wszelkiego rodzaju gry towarzyskie, w które dzieci mogą grać razem ze swoimi znajomymi. Gry towarzyskie zwykle kojarzą nam się z wszelkiego rodzaju grami karcianymi, jednakże nie tylko – istnieją także na rynku gry takie jak na przykład gry Farma, w których dzieciaki mogą uprawiać własne gospodarstwo – oferta gry na Gry Farma to znakomite pomysły na angażowanie Twojego dziecka, zajmowanie mu wolnego czasu oraz rozwinięcie w nim wszelkiego rodzaju umiejętności, których niewątpliwie nie nabędzie grając w gry pełne agresji. Okazuje się więc, że nie wszystkie gry są złe – jeżeli będziesz mieć czujne oko na swoje dzieci, na pewno będą one wybierać tyko godne zaufania tytuły, które jeszcze pomogą rozwijać ich intelekt.

gry towarzyskie

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Kontroluj rozmowy swojego dziecka!
Inną ważną kwestią jest równie to, z kim najczęściej rozmawia Twoje dziecko – z pewnością wiesz, że w internecie często swoich ofiar szukają różnego rodzaju osoby mający złe zamiary – przykładowo pedofile.

Kusi Cię, by pozostawić szczerą ocenę pod powyższym tekstem? Miej na uwadze to, że każdy komentarz spod linku będzie przez nas przejrzany z chęcią.

Jeżeli Twoje dziecko komunikuje się ze swoimi przyjaciółmi, oczywiście powinnaś się cieszyćradować, jednakże zawsze musisz sprawdzić wszystkie podejrzane kontakty rozwijane przez Twoje dziecko.

Internet z jednej strony bez wątpienia jest pełny zagrożeń, jednakże Twojemu dziecku nie może się stać jeśli będzie korzystać z internetu z głową. Internet daje także mnóstwo możliwości, które warto wykorzystać!