Wszelkiego rodzaju dodatki stanowią swoistą męską biżuterię. Zaliczamy do nich krawaty, muchy, spinki do mankietów, paski, itp. Bardziej, niż o ich wyrazistość, powinniśmy troszczyć się o jakość ich wykonania, tak, aby towarzyszyły nam jak najdłużej. Na szczęście moda męska zmienia się rzadziej, niż damska, dlatego dodatki z poprzedniego sezonu nie będą oznaczały braku gustu. Mogą oznaczać mężczyznę podążającego krok za modą, byleby tylko były skromne a także dobrane adekwatnie do miejsca i okoliczności.

mężczyzna

Autor: ForElite.pl
Źródło: ForElite.pl
Zalecanym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który przeważnie stanowi akcent demonstrujący osobowość mężczyzny.

Podoba Ci się ten tekst? Jeśli masz chęć uzyskać większą ilość informacji, odszukaj www, które posiada nie mniej fascynujące informacje.

Jest dodatkiem ponadczasowym bez względu na różne trendy czy zmiany w świecie mody. Jak wynika z naszych obserwacji, nowy sezon niesie ze sobą zmiany we wzorach, kolorach i krojach krawatów, jednak moda często do nas wraca. Warto dlatego zainwestować w kilka znakomitych jakościowo krawatów, albowiem będzie to inwestycja na wiele lat. Pamiętajmy, krawat powinien być zawsze o ton ciemniejszy od koszuli.

Koszule męskie eleganckie, niby tak nieskomplikowany element męskiej garderoby, mogą sprawić nie lada problem. Wystarczy otworzyć szafę,by ujrzeć barwne i niepasujące do nas wzory. O wartości koszuli mówi jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny.

Aby koszula nadawała charakteru mężczyźnie powinniśmy ją właściwie dobrać do potencjalnego właściciela. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule slim fit , natomiast panowie „z brzuszkiem” muszą uważać, by koszula nie była zbyt obszerna – odstający kołnierzyk

mężczyzna

Autor: Wola
Źródło: Wola

fatalnie wpłynie na wygląd krawata.

Dobierając oficjalny strój, czasami nie pamiętamy o dopasowaniu właściwego paska do spodni. Najlepiej, by posiadał surową, pozbawioną zdobień klamerkę. Obowiązkowo powinien mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które planujemy włożyć. Przy stroju weekendowym możemy pozwolić sobie na paski, z dużymi klamrami. Kolor może celowo wyróżniać się na tle stroju.

Oryginalnym dopełnieniem stylizacji są spinki do mankietów. To element, który podkreśla elegancką stylizację mężczyzny. Pamiętajmy tylko, by dostosować je do stroju i okazji.