Praktycznie każdy z nas chciałby mieć ogród bezobsługowy i tani (w wykonaniu oraz utrzymaniu), a równocześnie pełen zadbanych roślin, śliczny o każdej porze roku a także efektywny. Nie łatwo to wszystko pojednać.

Jednakże najważniejsze, ażeby urządzić go zgodnie z przemyślanym projektem po czym wykonać wszelkie roboty we właściwej kolejności.
topex

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Domek czy ogród – co najpierw? Większa część inwestorów w pierwszej kolejności skupia się na budowie domu, natomiast dopiero potem – na zagospodarowaniu działki. My doradzamy – niech ogródek rośnie wraz z siedliskiem. Przeminęły już czasy, gdy ekipa w czasie stawiania budynku unicestwiała całą parcelę. Gdy projekt ogródka powstaje równolegle z projektem domku, niektóre jego elementy, np. taras, możemy uplanować w taki sposób, ażeby doskonale wtapiały się w otoczenie. Dodatkowo jeżeli większe roboty ziemne na parceli przeprowadzimy w czasie budowy domu, na etapie jego dopieszczania nie trzeba będzie grzęznąć w błocie, a niezadługo będzie można się cieszyć podwójnym efektem. Odpowiednie narzędzia zakupisz w Bass Polska- panele ogrodzeniowe informacje.

Jeśli natomiast budynek już stoi, w sezonie zimowym warto zająć się planowaniem ogrodu (na wiosnę będzie można od razu przystąpić do prac). Jeśli jest nieduży i rośnie na nim trochę drzew, zadanie jest ułatwione.

Wejdź na ten link i poznaj oprócz tego więcej szczegółów w ofercie (https://www.bootky.pl/creepersy-demonia) – one też powiększą Twój zasób informacji na rozpatrywany tu temat.

Jeżeli działka jest zupełnie pusta, bez drzew i uzbrojenia w media – założenie ogródka pochłonie znacznie więcej czasu oraz pieniędzy. Wówczas na początek wybierz odpowiedni panel ogrodzeniowy.

Organizując ogród we własnym zakresie, pamiętajmy, że najefektowniej przedstawia się wielopiętrowy układ roślinek (w głębi – hen w polu widzenia – sadzi się wyższe okazy, przykładowo drzewa, krzewy, przed nimi byliny, natomiast najbliżej obserwatora rośliny płożące) a także zestawienie rodzai o odmiennym pokroju – dla przykładu strzelistych z tymi o zwisających pędach. Zaopatrz się w potrzebne narzędzia Topex.
namioty ogrodowe

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Bez planu ani rusz. Kiedy urządzanie działki zaczniemy od wykonania planu zagospodarowania jak też ustalenia kolejności prac, unikniemy omyłek i zoptymalizujemy działania- namito ogrodowy

W położeniu, w którym będą realizowane nasypy, zawczasu będzie można zdjąć wierzchnią, urodzajną warstewkę ziemi (przyda się następnie w czasie sadzenia roślinek). Realne stanie się również oszacowanie kosztów robót oraz zaprojektowanie ich zgodnie z wyznaczonym budżetem. Na koniec planujemy takie składniki jak namioty ogrodowe.