Każda z kobiet, ze względu na anatomiczną sylwetkę, jest zobligowana zakładać biustonosz. Czynimy to żeby nasze piersi na długo pozostały sprężyste i nie obwisły za szybko. Dodatkowo, w przypadku pań z mniej okrągłymi kształtami, stanik pomaga podkreślić to i owo.

Jednak żeby efekt był jak najbardziej zadowalający, musimy wiedzieć jak prawidłowo dobrać ten rodzaj garderoby, w przeciwnym wypadku, można otrzymać rezultat odwrotny od pożądanego i jego skutki mogą być długofalowe. Jednak jakie kryteria warto wziąć pod uwagę kupując biustonosz?

Najczęściej powtarzanym błędem przez większość kobiet, jest zakupowanie zbyt ciasnego stanika. Mało która z nas orientuje się, jaki w rzeczywistości ma rozmiar. Błędy dotyczą zarówno obwodu pod biustem, który wiele z nas w ogóle ignoruje, jak i wielkości samej miseczki. Aby zorientować się, który rozmiar posiadamy, konieczny nam będzie krawiecki centymetr oraz sieć online. (esotiq sklep internetowy) Zmierzmy starannie na gołym ciele odpowiednie miejsca – pamiętajmy, żeby nasze łopatki były w tym wypadku ściągnięte ku dołowi, żeby nam nie zakłamały odczytu. Same piersi należy zmierzyć w najgrubszej części. Zapiszmy wyniki na karteczce i odpalmy internet. W wyszukiwarkę wpiszmy odpowiednią frazę, na przykład „biustonosz wymiary”. Powinniśmy w ten sposób odszukać konkretną rozpiskę, w której znajdziemy rubrykę nam odpowiadająca. Warto zapamiętać nasz wynik, przyda się na najbliższych zakupach. Sprawdź pełną ofertę staniki.

Koronkowy stanik

Źródło: Jagna.pl
Jeśli jednak właśnie wybieramy biustonosz i nie mamy pod rękąkrawieckiego centymetra, nic straconego. Wystarczy jedynie wybrać się do któregoś z bardziej renomowanych butików z bielizną. W takich lokalach za każdym razem spotkamy brafiterkę – osobę, która doskonale potrafi stwierdzić, który biustonosz będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Lecz musimy pozbyć się wstydu, bowiem kobieta będzie musiała zobaczyć nas nago od pasa w górę i wziąć nasza miarę. Jednak odrobina skrepowania jest warta rezultatu finalnego – za sprawą tego bowiem będziemy mieli szansę zakupić biustonosz idealny, który będzie leżał na nas jak szyty na miarę. Pamiętajmy tylko, aby jednego egzemplarza nie nosić zbyt długo, gdyż po czasie ulega odkształceniu. Dużo dodatkowych szczegółów znajdziesz na stronie jagna.plwłaściwie dopasować biustonosz do swojej postawy, musimy na pewno znać nasze dokładne wymiary, te na biuście jak i pod nim. Możemy pobrać rozmiar samemu, w domowym zaciszu, używając centymetra krawieckiego, lub poszukać kompetentnej brafiterki. Wybór należy do ciebie.