W dzisiejszych czasach obuwie jest nieodłącznym elementem codziennego ubioru, niezależnie od tego, czy jesteśmy na wakacjach, idziemy do pracy , wychodzimy na spotkanie w interesach czy na wieczorowe przyjęcie. W połączeniu z obszerną ofertą firm produkujących buty na każdą okazje, bardzo prosto pogubić się w tym, jaka rzecz do czego pasuje i w jaki sposób wybrać odpowiednie obuwie do naszego stroju. Trendy mody zmieniają się bardzo szybko, więc w jaki sposób bez asysty stylistki nie popełnić faux pas w towarzystwie? Możemy na przykład skorzystać z kilku rad zawartych w tym artykule.

buty ziomowe

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz pierwsza – okazja.Okazja na jaka kompletujemy nasz strój jest niezwykle ważna, to ona tak na prawdę dyktuje nam fason i odświętność odświętności stroju. Buty podlegają tym samym zasadom, co reszta ubrania – nie ubierzemy przecież klapków na pogrzeb , czy lakierków do krótkich spodenek. Trzymajmy się więc kilku zasad:- zrezygnujmy z obuwia sportowego na okazjach uznawanych za oficjalne,- nośmy jedynie obuwie „luźne” do krótkich spodenek,- do strojów wieczorowych pasują tylko buty eleganckie – strój na „beztroskiego studenta” w marynarce i tenisówkach jest niedopuszczalny.

A gdzie obuwie kupować?Jeśli mamy już określoną okazję i fason naszego stroju, ważnym elementem jest wybór sklepu. Marki obuwia różnią się od siebie szczegółami wykonania butów, a co jest oczywiste – również ceną. Istnieją jednak marki oferujące w niskich cenach porządne jakościowo buty męskie jest tutaj bardzo dobrym przykładem. Tworzone przez nich buty są trwałe i szykowne. Ostatecznie dane mówią same za siebie: w branży obuwniczej bardzo trudno o godny polecenia sklep natomiast, zawdzięczając to swojej profesjonalnej obsłudze klienta uzyskał miliony fanów, nie tylko w Polsce.

Problem z typem butaMusimy pamiętać, żeby solidnie zastanowić się przed kupnem odpowiedniego modelu butów, które nie będą pasowały na każdą okazje – np. czółenka na platformie na przykład oferuje możliwość wymiany nieznoszonego obuwia, jednak pozostałe sklepy niezbyt często w taki sposób dbają o dobro konsumenta, dobrze jest więc przemyśleć sprawę dwa razy przed dokonaniem ostatecznego wyboru.