Oświetlenie sceniczne pełni niebywale ważną funkcję podczas występów praktycznie każdego rodzaju. Zapewnieniem odpowiedniego oświetlenia na scenie zajmują się specjalne firmy, których podstawowym zadaniem jest obsługa techniczna imprez . Zastosowanie jak najlepszego oświetlenia może sprawić, że nie tylko występujący artyści będą lepiej prezentować się przez obserwatorów widowiska.

image - muzyka

Autor: Tomasz Ośmiałowski
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz częściej jednym z podstawowych zadań oświetlenia sceny jest stworzenie odpowiedniego nastroju, adekwatnie do pojawiających się scen.

perspektywa - muzyka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Obsługa techniczna imprez musi zatem przed zrealizowaniem występu ustalić z artystami bądź innymi odpowiedzialnymi za to osobami, jak dane oświetlenie sceniczne ma zachowywać się w czasie spektaklu. Bardzo często bowiem, zwłaszcza w trakcie koncertów możemy spodziewać się aktywacji dodatkowego oświetlenia w kulminacyjnym momencie utworu.

Obsługa techniczna imprez ma niewątpliwie ważne zadanie do zrobienia, bowiem na ogół oświetlenie ma istotny wpływ na odbiór artysty przez widza. Nie dziwi więc, że przygotowania przed kluczowymi występami rozpoczynają się na długo przed planowanym wydarzeniem.

Szczegółowe informacje na opracowany w naszym artykule są Ci potrzebne? Bez stresu. Kliknij w podany link i wszelkie inne wątki tu otrzymasz. Namawiamy!

Osoby odpowiadające za obsługę techniczną imprez mają również inne wyzwania przed sobą.

Następnym, dość istotnym aspektem, który wpływa na odbiór artysty przez niejednego widza jest nagłośnienie estradowe (czytaj dalej o nagłośnieniu estradowym). Nazbyt głośna muzyka bądź nieodpowiednio wyregulowane dźwięki instrumentów muzycznych mogą sprawić, że widzowie będą raczej bardzo niezadowoleni z takiego widowiska. W niejednym przypadku może to doprowadzić nawet do zrezygnowania z udziału w takim wydarzeniu. Nagłośnienie estradowe odgrywa więc dość istotną rolę w przygotowywaniu występów artystycznych.Obsługa techniczna imprez musi wobec tego z konkretnym wyprzedzeniem nie tylko zgromadzić wszystkie urządzenia, ale też wykonać różne próby oświetlenia i nagłośnienia. Jest to niezbędne, ponieważ jedynie dzięki takim próbom można zweryfikować, że nadchodzące wydarzenie będzie przygotowane naprawdę należycie. Konkretne przygotowania techniczne w licznych wypadkach gwarantują powodzenie występu artystycznego.