Przez swój kształt przypominają kojarzone z wczesnych lat kapcie. Dziś nie są jednak wcale wyznacznikiem staroświeckości, a ekstrawagancji i pomysłowego designu. To zasługa przede wszystkim materiałów roślinnych (len, konopie, juta), z których mieszanek wykonana jest przeważnie podeszwa, albo czub buta. Mowa oczywiście o espadrylach – nie tylko płaskich, dwuwarstwowych balerinkach do bezproblemowego i zdrowego poruszania się.

Twórcy wymyślili dla swoich klientów kombinacje włókien roślinnych i tkanin również w sandałach i butach na koturnach. Wybór wysokości buta

buty

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino

oscyluje między trzema (najbardziej płaskie) i ośmioma (koturny) centymetrami wysokości. Do tego dochodzi opcja z odkrytymi lub zasłoniętymi piętami.

Żeby zgłębić wiedzę na przedstawiany temat obejrzyj stronę (https://noor.pl/pl/page/7/kolekcja/), która zawiera ciekawe informacje na przedstawiany temat – trzeba tylko kliknąć.

Tego rodzaju rozwiązania występują szczególnie w przypadku podwyższonych koturn. Przed paniami stoi więc całkiem pokaźny wybór, zarówno pod względem gabarytów podeszwy, jak i kolorystycznym uzupełnieniu (zobacz).
Różnice cenowe wynikają z jakości tkanin i wyróżnika butów – podeszwy. Wykonana jest ona ze sznurka lub włókna plecionego. Na życzenie klient może wybrać ciekawy, unikalny design butów, od prostego, jednokolorowego po kombinacje różnych pasków – biorąc pod uwagę zmysł artystyczny i paletę kolorów można już obmyślać wymarzonego espadryla!

Buty o korzeniach hiszpańskich nie są, jakby się wydawało przez pryzmat mody, wyłącznie domeną kobiet. Również panowie znajdą na espadrylowym rynku coś dla siebie.

buty

Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Męskich modeli jest mniej, ale tylko dlatego, iż panowie – nie noszący butów na obcasie – nie założą i nie będą chodzić w butach na koturnach – nie inaczej jest jeśli chodzi o espadryle. Oferta dla panów to zwłaszcza bogactwo płaskich, wręcz „kapciowych” modeli.
Najtańsze buty będące połączeniem tkanin i podeszwy pochodzenia konopnego wyszukamy w serwisach internetowych już od kilkunastu złotych. Bazują one na cienkiej podeszwie i słabej jakości materiale, przeważnie w jednym kolorze. Obszycie, jakość materiałów i krój – wszystkie te składowe odgrywają rolę przy ustalaniu ceny butów.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest ciekawy, sprawdź na serwisie (http://www.zafaworkwear.pl/zapaski/) analogiczne informacje – z pewnością równie okażą się dla Ciebie wartościowe.

Za espadryle relatywnie dobrej klasy wydamy powyżej dwustu złotych . Przedział, w którym dostaniemy po prostu dobre, niekoniecznie ekskluzywne espadryle, to klamry pieniężne w okolicach 70-100 złotych.