Wraz z nadejściem wiosny, pojawiają się okazje uczestnictwa w różnego typu przyjęciach. Wesele kuzynki, komunia siostry, nasza matura czy urodziny na świeżym powietrzu. Te wszystkie przyjęcia wymagają odpowiedniego stroju, panie zazwyczaj zakładają sukienki, dobierają dodatki. Jednak jedną z istotniejszych spraw, do której co niektórzy nie poświęcają należytej uwagi, jest dobór odpowiedniego obuwia.

buty na obcasie

Autor: Larry Koester
Źródło: http://www.flickr.com
Udając się na oficjalną uroczystość, trzeba odszukać złoty środek przy doborze kreacji – buty muszą być przede wszystkim kompatybilne z naszym strojem. Jednak ważną sprawą jest także wygoda, zwłaszcza w przypadku ślubu, trwającego wiele godzin i wymagającego przebywania w nieustającym ruchu na nogach. W tym wypadku, należy zaopatrzyć się w dwie pary obuwia. Czółenka damskie na wysokim obcasie służyć nam będą w trakcie trwania zaślubin w urzędzie, z kolei na czas przyjęcia weselnego można zaopatrzyć się w komfortowe, dobrane do stroju balerinki.

Zarówno matura jak i komunia, wymagają od nas znacznie bardziej oficjalnej i stonowanej garderoby. Marynarki, garsonki, skromne sukienki koktajlowe – to najlepiej przyda się w tym przypadku. Buty także powinny być pasujące, balerinki nawet jeśli komfortowe, nie są za bardzo poważne i formalne. Najlepiej założyć czółenka damskie, które optycznie wysmuklą nogę, oraz nadadzą charakteru naszej całej kreacji. Można wybrać niski obcas, aby czuć się lepiej, szczególnie jeśli nie jesteśmy przygotowane do tego rodzaju obuwia.

Różnego typu urodziny, grille czy inne uroczystości, które organizowane są na świeżym powietrzu, nierzadko mają mało formalny charakter.

Jeżeli zaintrygował Cię ten tekst, kliknij ten link – to bezsprzecznie świetne omówienie tej kwestii. Koniecznie to przeczytaj!

Wtenczas nasz strój może być mocno indywidualny, wygodny, można sobie w nim pozwolić na więcej fantazji. Obuwie dobieramy w zależności od podłoża – jeśli wybieramy się na ognisko na nierównej murawie, czółenka damskie się nie przydadzą, w przeciwieństwie do komfortowych tenisówek. Jeśli są to imieniny lub inne istotne święto dla jubilata, starajmy się unikać stroju sportowego, ale mimo to wybrać wygodę – balerinki sprawdzą się najbardziej.

codzenie w butach na obcasie

Autor: Matthias Uhlig
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo iż konwenanse we współczesnych czasach uległy rozprężeniu, to nadal nasz strój w przypadku ważnych, oficjalnych celebracji mówi o naszym dobrym lub złym wychowaniu. Należy mieć to na względzie dobierając kreację i obuwie, gdyż bardzo łatwo urazić gospodarza niestosownym strojem.