Od pomysłu na stworzenie książki jest długa i szeroka droga do momentu, w którym może być ona wydana. By odniosła ona sukces, powinna być nie tylko dobrze napisana, ale także dobrze wydrukowana.

Wydanie osobistej książki jest dzisiaj możliwe bez pośrednictwa specjalistycznej firmy. Sporo wydawnictw niechętnie wydaje książki młodych, mało znanych autorów. Musi ona być rzeczywiście fascynująca, aby wydawnictwo zechciało inwestować jakąś kwotę pieniędzy początkowo na jej wydruk, a później na promowanie – poznaj MCP. Dzisiaj mamy możliwość wydrukować książkę pomijając pośrednictwo tego typu firm. Działające na rynku drukarnie cyfrowe oferują tani druk książek nawet komuś, kto dopiero wchodzi na rynek. Tani druk książek pozwala na wydanie książki w wymarzonej ilości egzemplarzy. Oczywiście za jej druk będziemy musieli płacić sami. To także na nas, jako autorach spadnie cały proces związany z jej sprzedażą. Ale napisanej i samodzielnie wydrukowanej książki wcale nie trzeba sprzedać, możemy jej egzemplarze porozdawać w kręgu znajomych, czy rodziny.

książka

Autor: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Wydana własnym nakładem książka będzie mogła otrzymać w drukarni numer ISBN. Z takim numerem ma ona szansę trafić do oficjalnego obiegu wydawniczego. Cena wydrukowania zależna będzie oczywiście od liczby egzemplarzy. Ich będzie ich mniej, tym za wydrukowanie własnej książki jej autor będzie musiał więcej zapłacić. Dla drukarni nie będzie miało znaczenia, czy chcemy wydrukować powieść, czy tomik poezji. Na dane życzenia klientów jej pracownicy zajmą się nawet modernizowaniem projektu okładki. W ramach standardowej usługi możemy liczyć na projekt graficzny i topograficzny oraz na dobrze zrobioną korektę. Nakład może być zależny od tego, jakie mamy fundusze, autorowi pozostaje jedynie dobranie rodzaju druk (kliknij https://tdruk.pl/)u. Do wyboru posiadamy druk offsetowy bądź cyfrowy. Oba charakteryzują się nieco odmiennymi parametrami.

Drukowanie swojej książki to dla sporej grupy osób prawdziwe marzenie. Należy pamiętać, że może one naprawdę się spełnić. Wystarczy jedynie postawić na naprawdętani druk książek, który dzisiaj jest naprawdę łatwo dostępny. Wyszukanie drukarni oferującej niedrogi druk naprawdę nie jest trudne. Pod warunkiem, że naprawdę chcemy.