Jak kupić doskonałe buty na zimę dla siebie? Naturalnie wiele zależy od tego, o jakich butach mówimy. Jeżeli ma być nie tylko modnie i komfortowo, nawet w środku ostrej zimy, to zadanie jest niełatwe. Czy to do zrobienia? Czy można połączyć elegancję z mroźną zimą?

Jeśli chodzi o kozaki, warto sugerować się swoim wzrostem. Filigranowe panie nie powinny nosić butów, jakie sięgają im wysoko do uda. Warto kupować takie kozaki, jakie opinają nogi, wydobywając ich walory, spowodują, że będziemy wyglądać po prostu super. Kozaki otulające nogę jak rurki nie tylko sprawią, że nie będzie nam zimno, lecz także optycznie wyszczuplają sylwetkę. Kozaki muszkieterki będą idealne, gdy będą na słupku albo będą prawie płaskie. Tego typu buty nie tylko pozwolą zachować stabilną pozycję nawet na mokrej drodze, to jeszcze będą pasowały do bardzo wielu stylizacji utrzymanych w różnorodnej estetyce (sklep z kozakami muszkieterkami).

wysokie zamszowe kozaki

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Zamszowe kozaki muszkieterki będą fajne na imprezy i pasują zarówno do wąskich spodni, jak i do sukienek, lecz nie sprawdzą się przy wilgotnej zimie i zaśnieżonych chodnikach, nawet jeśli odpowiednio je zaimpregnujemy. Jeżeli całodniowe chodzenie w kozakach budzi nasze przerażenie, warto mieć gdzieś pod ręką, w pracy czy w bagażniku samochodu czarne baleriny (tu możesz je kupić). Nie będą one raczej tak klasyczne jak buty na szpilce czy słupku, lecz uchronią nas od uciążliwego bólu nóg wywołanego albo za wysokim obcasem, albo butami zbyt mocno opinającymi łydkę.

Czarne baleriny będą pasowały do większości zestawień biurowych i są obuwiem dość bezpiecznym. Jeżeli posiadamy już w swojej garderobie na sezon zimowy klasyczne kozaki muszkieterki i kozaki do sukienek czy na wielkie wyjścia, dobrze jest także zainwestować w obuwie sportowe – trapery, które sprawdzą się kiedy będą duże opady śniegu i chodniki będą nieodśnieżone i będzie istniało ogromne prawdopodobieństwo, iż normalne kozaki nam przemokną.

Zestawienie elegancji i klasyki z zimową aurą pogodową nie zawsze zdaje egzamin i czasami należy po prostu wybrać wygodę i ciepło. Właściwy wybór obuwia w naszej garderobie pozwoli nam nosić rzeczy ładne, a w skrajnych sytuacjach wyciągnąć ciepłe trapery.