Kolejny rok modowy w Hong Kongu, Berlinie, najbardziej popularny w Paryżu, czy też, ten polski organizowany w stolicy. Każdy dzień wywrze na odbiorcach spore wrażenie, lecz to czy pośród nich znajdzie się ogromna rzesza kupców,chcących nosić owe kreacje, a nie oprawić je w ramy i jedynie podziwiać, pozostaje kwestią dyskusyjną.

biżuteria

Autor: Charlie Marshall
Źródło: http://www.flickr.com
Przerzucając jakikolwiek magazyn o tematyce modowej, czy też oglądając transmisję bezpośrednio z wybiegu, emitowaną w telewizji, widzimy stroje tak kolorowe, że nie przypominają już odzieży, a sprawiają wrażenie dziwacznych kostiumów. Do tego dodajmy bardzo wysokie buty na platformie dostępne zarówno dla zgrabnych modelek, jak i modeli, co oczywiście uważane jest za zupełnie normalne (ważne źródło). Na wymyślnych projektach i obuwiu nie z tego świata modowi twórcy nie poprzestają i pamiętają o porównywalnie szalonych kapeluszach i dziedzinie tego przemysłu jaką jest biżuteria modowa. Takie akcesoria charakteryzują się odważniejszymi kolorami, innowacyjnymi wzorami, często są one też wyrabiane ręcznie. Ich zaletą z pewnością jest unikatowość, odzwierciedlająca gust posiadaczki, z rzadka widujemy bowiem ozdoby wykonane z kolorowych szkiełek, rzemyków, czy z surowej, monochromatycznej stali.

Jednakże, trudno jest wyobrazić sobie środowisko, no może oprócz otoczenia wybiegu po którym chodzą modelki, w którym noszenie tych wymyślnych strojów, było odbierane jako całkiem normalne i nie wzbudzało skrajnych emocji otoczenia.

Czy w kontekście omawianej tematyki masz więcej pytań? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to nie może za nic umknąć Twojej uwadze.

Może więc kolejna szalona wizja projektantów nie musi, a co więcej nie powinna mieć odwzorowania w rzeczywistości, ponieważ jest to odmiana sztuki i nie jest tworzona dla praktyczności, a w celu wywołania w odbiorcach skrajnych emocji i pobudzenia ich zmysłu estetycznego? Wszystko na to wskazuje, warto jednak zauważyć, że pomijając fakt, iż mało kto chadza kreacje wybiegowe to butiki często inspirują się oglądanymi propozycjami i przemycają niektóre do swoich ofert. Z tego powodu świadomie, czy też nie, przytrafia nam się czasami kupować ubrania, których pierwowzory zaprezentowano podczas tygodnia mody. Czasami warto więc prześledzić witryny sklepowe i odnaleźć dla siebie coś oryginalnego i spróbować poszerzyć swoje granice. Może to być przykładowo biżuteria modowa , która nie rzuca się aż tak w oczy.

kolczyki

Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Reasumując tego co ukazywane nam na wybiegach polskich i zagranicznych nie ma co traktować bardzo poważnie, a lepiej spojrzeć na to przez pryzmat ogólnie pojętej sztuki – |”>|”>. Nikt z nas nie wymaga przecież funkcjonalności od malarstwa, czy rzeźby, gdyż ich powołaniem jest po prostu wpływanie na nasze zmysły lub wywoływanie wrażeń estetycznych.

Jeśli zaintrygował Cię opisywany tekst, to obowiązkowo zobacz również ten link – ta witryna (https://noor.pl/pl/page/7/kolekcja/30/Garnitur%20granatowo-niebieski) też okaże się dla Ciebie godna uwagi.

/J]