Wydaje się, że panowie nie troszczą się o własny wygląd tak jak kobiety. Pewnie nie każdy z panów faktycznie bardzo przejmuje się tym tematem. Natomiast są tacy, dla których to rzecz naturalna. Tak jak prysznic co dzień, tak samo stosowanie kosmetyków przeznaczonych dla panów jest dla nich rzeczą normalną. Dzisiaj jest to już łatwiejsze bo na rynku mamy całkiem sporo kosmetyków zrobionych z myślą o panach. Mężczyźni skóry na twarzy poświęcają najwięcej uwagi. W jaki sposób zatem należy to robić dobrze?

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com
Golenie to dla części osób czynność prawie rutynowa, natomiast należy pamiętać o paru ważnych kwestiach, o jakich niektórzy zapominają. Nie powinno się golić zaraz po przebudzeniu, bo właśnie wtedy skóra jest bardzo wrażliwa oraz łatwo ją podrażnić (Facetaria).

Hej, sprawdź to dekoracja weselna, jeśli jeszcze nie wiesz o tej niesamowitej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Właściwy krem do golenia oraz maszynka to bardzo ważne rzeczy. Natomiast dobór odpowiednich kosmetyków oraz przyrządów do golenia to rzecz indywidualna. Niektórzy wolą maszynki jednorazowego użytku, inni doskonale czują się używając brzytwy. Do najlepszych dla siebie rozwiązań dochodzi się po jakimś czasie i wynikają one z doświadczenia. Najczęściej natomiast sprawdzają się pianki i żele do golenia dla skóry wrażliwej, są one bardzo delikatne. Po skończeniu golenia natomiast trzeba użyć czegoś nawilżającego. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kremy męskie przeznaczone do najróżniejszych rodzajów skóry – czy ten żel do golenia jest dobry. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki Men-u w obrębie, których wybór różnych preparatów jest ogromny.

maszynka do golenia

Autor: Alan Swartz
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o temat pielęgnacji skóry twarzy należy oczyszczać ją codziennie najlepiej używając żelu do mycia skóry twarzy z mikro peelingiem. W przypadku problemów z zaskórnikami należy używać tez tonik, jaki dobrze oczyści pory skóry. Warto co kilka dni wykonać dokładniejszy peeling, jaki usunie martwy, łuszczący się naskórek oraz zapobiegnie wrastaniu się włosów. Oprócz tego należy użyć kremu do twarzy przeznaczonego dla swojego rodzaju cery. Nie można zapomnieć by smarować nim zarówno twarz jak również szyję. Nie możemy za często używać wody po goleniu, bo powoduje ona suchość skóry. Stosowanie tej podstawowej pielęgnacji spowoduje, że mężczyźni będą bardziej zadowoleni z wyglądu swojej skóry twarzy (jak się sprawdzają produkty marki men-u).