Moda na wyprzedażowy szał przyszła do nas z zachodu. Tam kilka razy na rok, przeważnie przy zmianach kolekcji, sklepy obuwnicze i odzieżowe organizują akcje wyprzedażowe, na jakich można kupić kończący się asortyment obniżony nawet o kilkadziesiąt procent. Także w naszych sklepach staje się to coraz powszechniejszą praktyką.

ubrania

Autor: Kossmann
Źródło: Kossmann
Sklepy chcąc zagwarantować sobie wystarczający obrót sprzedają końcówki serii, zwalniając tym samym miejsce w magazynach pod następne kolekcje. A z kolei zyskują na tym kupujący, którzy mogą kupić modne ciuchy 2015 dużo taniej, niż wynosi normalna cena – . Jeśli jednak komuś będzie się wydawać, że sklepy do takich wyprzedaży dokładają, to trochę się myli. Sprzedażowa polityka jest taka, że na każdym produkcie są naprawdę wysokie marże. Spora liczba klientów będzie kupować nowe kolekcje, więc sklep na takiej sprzedaży miał będzie spore zarobki. W końcówce sezonu ceny są obniżane, ale i tak będą one na tyle wysokie, że firma raczej nie straci, natomiast kupujący będą się cieszyć, że kupili sandały damskie wyprzedaż przez pół ceny.

Są osoby, które w praktyce będą się ubierać jedynie na takich wyprzedażach. Mogą w ten sposób oszczędzić całkiem pokaźną kwotę w skali roku, biorąc pod uwagę ceny ubrań w normalnym okresie. Lecz taki model kupowania ma dwa duże minusy.

ubrania

Autor: PresKA
Źródło: PresKA

Po pierwsze trzeba mieć trochę wolnych pieniędzy do tego, żeby kupować poza sezonem, a nie wtedy, kiedy coś będzie potrzebne.

Gdy już przejrzysz ten artykuł, to zerknij także na podobne witryny (http://wonia.pl/blog/), które zawierają nie mniej ciekawe informacje – one niesamowicie Cię zaabsorbują.

Okazać się bowiem może, że dopiero co upolowane wiosenne paski do spodni damskie muszą poczekać kilka miesięcy na to, aby się je wreszcie założyło. Kolejnym problemem jest to, że jeżeli kupować się będzie na zapas towary dla dzieci, to trzeba uważać na rozmiarówkę. Do wieku kilkunastu lat dzieci rosną bardzo szybko, czasami w ciągu kilku miesięcy mogą podskoczyć kilka rozmiarów, więc niebezpieczeństwo że buty dla dzieci memo okażą się za ciasne może być cały czas. Jeśli jednak będą one kosztowały połowę normalnej ceny, to warto jednak zaryzykować taki zakup – buty dla dzieci memo.