Obecnie mężczyźni mają coraz większą świadomość jak znaczący jest ich wygląd. W poniższym materiale przestrzegamy przed najczęściej popełnianymi modowymi błędami.

Zbyt wielkie rozmiary (marynarki, koszule, jeansy, bluzy). Wybór nadto dużych rozmiarów w stosunku do rzeczywistej figury, to moim sądem najważniejszy czynnik decydujący o współczesnym zauważaniu polskich mężczyzn, jako osób w workowatych garniturach, koszulach z ogromnymi fałdami przy pasku lub kurtach z opadającymi ramionami. Dla mężczyzn w Polsce najważniejszym czynnikiem przesądzającym o wyborach zakupowych będzie wygoda – dowiedz się, jak ubrać swojego mężczyznę . Nic nie gwarantuje takiej wygody jak ubrania obszerne i za duże. Częstokroć też panowie kupują odzienia z rezerwą, bowiem może w najbliższym okresie utyją? Kłopot ten dotyczy też panów przy kości, którzy bywają przekonani, iż rzeczy troszkę za duże zamaskują ich wady. Niestety jest wręcz przeciwnie. Zbyt długie spodnie burzą naturalne proporcje oraz skracają optycznie nogi. Przetarte krańce nogawek od szurania po chodniku, to rozpowszechniony widok na polskich ulicach.
mężczyzna

Autor: AnEternalGoldenBraid
Źródło: http://www.flickr.com
Nieuprasowane, zabrudzone odzienia a również brudne obuwie to także widok nierzadko spotykany.
Niestety ze schludnością i estetyką ubrań nie jest u nas tak dobrze jak mogłoby się wydawać. Plecak (zobacz i porównaj) do gajera i katana sportowa do gajera. Częsty widok na polskich ulicach: garnitur, koszula, płaszcz, półbuty i na ramieniu plecak z laptopem. Plecak jest doskonały na wycieczki, do szkoły dla młodzi, ale nie do garnituru. Warto zainwestować w prostą, przestronną torbę czy skórzaną teczkę.
Kurty sportowe to chyba jeszcze częstszy widok niż plecak do garnituru. Pół biedy jeżeli kurtka jest długa, jednorodna i bez logofabrykanta, ale jeśli jest to barwna kurta puchowa ze ściągaczem w pasie oraz wielkim logo na plecach, to już to nie przejdzie – czytaj o męskich butach na zimę . Całoroczny, prosty płaszcz nie jest jakimś mega wydatkiem a znamiennie podwyższa estetykę całej postaci jak też można go wykorzystać nie wyłącznie do gajera.

Koszula z króciutkim rękawem do garnituru jak też krawat do koszuli z króciutkim rękawem. Eleganckie koszule z krótkimi rękawami są w Polsce wyjątkowo popularne. Nadzwyczaj popularne jest także wkładanie krawata do tych koszul, zwłaszcza latem. Innym niezwykle często popełnianym w sezonie letnim jest wkładanie skarpet do sandałów.