Gdy wybieramy się na imprezę myślimy o milionie atrakcji, o tym, że będzie ekstra zabawa. Każdy liczy na to, że zapamięta daną imprezę na dłuższy czas. Jednak żeby wszystko było rzeczywiście świetną zabawą musi się przy tym wszystkim nieźle namęczyć obsługa techniczna imprez.

Osoby pracujące w obsłudze technicznej wiedzą, że już kilkanaście godzin przed rozpoczęciem imprezy muszą o wszystko zadbać. Począwszy od ogarnięcia we właściwych miejscach barierek, przez upewnienie się czy scena jest w odpowiedni sposób rozstawiona, a kończąc na zwróceniu uwagi na montaż oświetlenia scenicznego i na zwrócenie uwagi na nagłośnienie również. Oczywiście są technicy zajmujący się tym, co wiąże się z bezpieczeństwem imprezy, technicy od światła i ludzie od odpowiedniego nagłośnienia. Jednak to wszystko składa się na techniczną obsługę imprezy. Do tego dochodzi zorganizowanie odpowiednich warunków osobom, które mają uświetnić daną imprezę. Czyli część osób od obsługi technicznej musi zająć się garderobą a część cateringiem.

Zaintrygował Cię nasz post oraz opracowane tutaj watki? Kolejne informacje z serwisu (https://pizzahut.pl/restaurants/541-pizza-hut-warszawa-zodiak) są przygotowane dla pod tym linkiem. Zachęcamy!

Wszystko po prostu musi być dopięte na ostatni guzik.

Scena na imprezach

Wszystkie osoby, które idą na jakąkolwiek imprezę chciałyby się dobrze bawić.

obsługa techniczna rozstawia scene

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Artyści chcieliby przekazać jak najwięcej emocji ludziom, którzy pojawią się na koncercie, jak również na jakiejkolwiek innej imprezie. Ale artyści mają pełną świadomość jak istotne jest między innymi oświetlenie sceniczne i nagłośnienie estradowe. Bez odpowiedniego oświetlenia nie będzie fajnego show. Podobnie bez odpowiednio ogarniętego nagłośnienia impreza straci swój koloryt. Dlatego tak istotne jest, by mieć dobrą obsługę techniczną. Wiadomo, że część zespołów posiada swoich techników, którzy jeszcze pracują nad tym by zespół świetnie brzmiał na scenie. To niesamowicie istotne, bo to pozwala na danie rzeczywiście porządnego koncertu. Podobnie, gdy mówimy o oświetleniu. Jeśli ma być wystawiona jakakolwiek sztuka lub koncert – potrzebne jest dopełnienie muzyki światłami to też niesamowicie ważne jest, to, w jaki sposób zostaną poustawiane światła i kto będzie za nie odpowiedzialny w czasie koncertu. Więcej na

Obecnie każde z wystąpień, każda impreza to istne szaleństwo. Jeśli artysta ma chęć naprawdę się wyróżnić, trzeba mieć wszystko do końca ogarnięte, a to nie jest możliwe, gdy obsługa techniczna imprez nie będzie tak profesjonalna.