Uszlachetnianie nubuku, to cykle produkcyjne, które stały w Polsce wysoko już w epoce wczesnego średniowiecza. Znano kilka technologii garbarskich i umiano przygotować skórę do wchłonięcia właściwych substancji uszlachetniających, aby uzyskała wymaganą delikatność a skóry na podeszwy – twardość oraz ścisłość.

damskie akcesoria

Autor: Torbs
Źródło: torbs.pl
Paleontologowie wyspecyfikowali sporo rodzajów produktów wytwarzanych z rozmaicie uszlachetnianej skóry. Gdy idzie o akcesoria to istniał szeroki asortyment wyrobów z zamszu od siodeł do waliz i toreb podróżnych – walizki, teczki, raportówki, sakiewki damskie, pularesy i inne akcesoria. Reklamowane nowości: fajne aktówki.

współcześnie wyroby ze skóry (kliknij ten artykuł: www.dekoracyjneskory.pl/16-owcze-naturalne) obejmują bardzo szeroką ofertę m.in.: buty, ubranie, wyroby galanteryjne, meble tapicerowane, paski do zegarków, biżuterię, torebki ze skóry naturalnej, zabawki itp. Dzięki identyfikacji rodzajów skóry, wyroby ze skóry wykorzystywane bywają tak w branży konfekcyjnej ale także motoryzacyjnej i meblowej. Istnieje bowiem dużo gatunków skóry, a każda z nich ma inny wygląd oraz jest swoista w dotyku. Z uwagi na częste sytuacje bezpośredniego kontaktu tych produktów z ciałem człowieka, np. podczas noszenia butów, pasków do zegarków, należy zwrócić istotną uwagę czy wyroby nie zawierają odczynników, których zawartość może posiadać niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Zobacz szczegóły: .

Zmiany zachodzące w ostatnich latach w kraju i poza granicami spowodowały, że w sieci handlowej są dostępne zarówno gotowe produkty ze skóry jak również surowce sprowadzane prawie z całego świata. Na liście powyższych towarów potrafimy wyróżnić produkty takie jak torby, obuwie, portmonetki ze skóry węża, słonia, krokodyla oraz dużych kotów takich jak pantera. Wymienione wyżej produkty są sprowadzane zwykle jako suweniry wakacyjne z dalekich państw. Nie wolno zapominać , że te pamiątki wyprodukowane z kości słoniowej bądź skóry węża nie powinny się mimo wszystko znaleźć w naszej kolekcji. Wymienione zwierzęta należą bowiem do gatunków chronionych.