Zakupy w sieci rozwijają się w prędkim tempie. Z roku na roku przybywa e-kupujących na całym świecie. W naszej ojczyźnie z kolei, coraz więcej nabywców najpierw wybiera produkty w realu, natomiast potem kupuje je w sieci. Z jakiej przyczyny tak się dzieje i kiedy warto skorzystać z tradycyjnego sklepu, a kiedy należy sięgnąć po artykuły z wirtualnej półki?

Czy moda na e-kupowanie może zaszkodzić marketom tradycyjnym? Aktualnie w naszej ojczyźnie funkcjonuje ponad 12 tys. sklepów wirtualnych i codziennie przybywa nowo powstałych. Dodatkowy wpływ na wzrost zainteresowania sprawunkami internetowym ma fakt, iż dostęp do internetu ma już 60% dorosłych rodaków. Przez sieć internetową kupujemy już nie tylko ekwipunek elektroniczny, ubrania, kurtka robocze, buty ochronne ale także coraz częściej żywność.

zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock

Polacy kupują w sieci internetowej głównie z dwóch przyczyn. Po pierwsze dlatego, iż pragną w prędki oraz dogodny sposób zakupić towary, których nie są w stanie zakupić nigdzie indziej. Po drugie towary osiągalne w sieci internetowej częstokroć są tańsze od tych osiągalnych w tradycyjnych sklepach. Mimo, iż największą grupę e-nabywających stanowią osoby młode dwudziestolatkowie z dużych aglomeracji, to najprędzej wzrasta grupa tych ze sfer wiejskich. Są to osoby, które najczęściej nie mają dostępu do dużych centrów handlowych i poszukują alternatywnych rozwiązań, by nabyć trudno osiągalne towary. Zobacz też https://sklepmardrew.pl/470-tarcze-do-cieciaego na początku roku 2013 wynika, iż ponad 13 mln rodaków powyżej 14 roku życia systematycznie odwiedza sklepowe wirtualne półki. Do klasycznego sklepu wybierają się przede wszystkim osoby dojrzałe i starsze. Od kilku lat można równocześnie zaobserwować coraz liczniejsze familijne „wycieczki” po galeriach handlowych, które są nierzadko jedynym pomysłem na weekendową przyjemność. Stąd zakupy w realu dla coraz większej grupy ludzi, to często metoda na spędzenie wolnego czasu oraz zapewnienie pociechom dodatkowej rozrywki, jaką proponują duże centra handlowe.

Polscy e-konsumenci zazwyczaj poszukują w sieci: ubrań, obuwia, perfum i kosmetyków a także muzyki oraz filmów. Odwiedzane są też profesjonalne sklepy w jakich poniektórzy nabywają na przykład buty ochronne czy tarcze do cięcia. Za sprawunki w internecie zdecydowanie najczęściej płacimy e-transferem .

http://www.sklepmardrew.pl/409-ochrona-nog