Pod nazwą sutasz kryje się specjalna technika, która swoją nazwę wzięła od elementu o takiej samej nazwie. Sutasz to specjalnie pleciona linka, której szerokość nie przekracza centymetra. Kiedyś była ona robiona przede wszystkim z jedwabiu a także wełny. Dzisiaj materiały te zamieniono na syntetyki. Przeważnie wykorzystuje się wiskozę. Mimo tego, iż o sutaszu mało osób słyszało, należy podkreślić, że jest to technika, która była już w starożytnych Chinach.

Biżuteria Diva - bransolety

Autor: Diva
Źródło: Diva

Obecnie technika ta zaczyna wracać na salony, przede wszystkim widoczna jest w propozycjach modowych nowoczesnych. Sam sutasz możemy spotkać w bardzo wielu kolorach. Nie ma kłopotu z jego nabyciem, gdyż jest on osiągalny niemal w każdej pasmanterii. Trzeba jednak przyznać, że tam paleta kolorów do wyboru jest znacznie skromniejsza. Jeśli szukamy czegoś zdecydowanie bardziej unikalnego musimy szukać ciekawej oferty w sklepach online. W tym miejscu niestety rodzi się mały problemem, albowiem zdjęcia palety kolorystycznej nie zawsze oddają kolor w 100 procentach, co prowadzi do tego, że produkt często nie jest w stanie spełnić naszych wymagań. Stąd też zanim zdecydujemy się na dany sklep, warto wcześniej poznać opinię na temat jego towarów. Na przyk?portal www portal www.

Sutasz z racji tego, że jest haftem unikalnym daje nieskończone możliwości. Biżuteria sutasz cechuje się unikalnością, która jest bardzo ceniona przez kobiety. Sutasz pozwala zaprojektować biżuterię, która będzie dawała finezyjne kształty zarazem w formie jak również i w kolorystyce. Biżuteria wykonywana tego typu metodą jest niezwykle długotrwała, gdyż jest tworzona manualnie, zapewnia to komfort tego, że ciężko wyszukać kolczyki czy też naszyjniki o identycznym wzorze. Biżuteria ta, by zostać jeszcze bardziej wzmocniona, poddawana jest procesowi impregnowania. Stąd też jest znacznie lepiej chroniona przed pobrudzeniem. Bardzo często możemy zauważyć, że biżuteria z sutaszu ma też elementy ze srebra. Taprzeklejam przeklejam.

Każda z nas, która pragnie posiadać biżuterie, która będzie ją wyróżniała spośród tłumu, powinna poważnie zastanowić się nad tym, ażeby zamówić sobie biżuterię wykonaną sutaszem. Choć trzeba będzie na nią trochę poczekać, będzie to wyjątkowy zakup, który z pewnością będzie udaną lokatą.