Tuż z początkiem zimy każdy wyjmuje z dna garderoby ciepłe ubrania, grube skarpetki i wełniane szaliki, które kapitalnie sprawdzą się podczas najmroźniejszych poranków , a także zabaw na śnieżku. Przede wszystkim należy jednak zadbać o godziwą kurtkę, która nie będzie przesiąkać, będzie jednakże ochraniać przed ziąbem oraz będzie praktyczna.

zimowa odzież
W czasie nabywania nowiutkiej kurtki należy wziąć pod uwagę parę najistotniejszych cech, jakie charakteryzują ubrania na tę porę roku. Pierwszą i najprawdopodobniej najistotniejszą sprawą jest to, by kurtka zimowa była lekka, a jednocześnie ciepła . Przy minusowych stopniach Celsjusza odzież powinna sprawiać, aby nasze ciało przez cały czas utrzymywało taką samą temperaturę. Kolejną sprawą jest to, by kurtka nie przesiąkała, gdyż mokry śnieżek może być niekiedy bardziej uciążliwy aniżeli niejedna nawet największa ulewa. Naturalnie kurtki zimowe (czytaj resztę pod adresem) męskie posiadają w odróżnieniu od tych produkowanych z myślą o damach na pewno bardziej sportowy wzór, ponieważ to właśnie mężczyźni przeważnie potrzebują tylko jedną kurtkę na całą zimę (zobacz dodatkowe informacje). Dziewczyny oczywiście interesują najmodniejsze płaszcze, produkowane z takich drogich materiałów jak skóra czy futro. Są one inwestycją na lata, ponieważ tego typu rzeczy nigdy nie wychodzą z mody.

ciepłe kurtki

Autor: BERGSON
W czasie produkcji odzieży dla przedszkolaków pod uwagę bierze się inne kwestie jak podczas projektowania ciuchów dla dorosłych, ponieważ kurtki zimowe dla dzieci oprócz tego, że muszą być grube, nieprzemakalne i wygodne, powinny mieć dużą kapuzę, rękawiczki przyszyte do rękawów a także mnóstwo kieszeni na przechowywanie największych skarbów. Pod uwagę przy zakupie kurtki nie tylko dla najmłodszych dobrze jest zwrócić uwagę na to czy tkanina z którego uszyta jest kurtka zimowa będzie łatwy w czyszczeniu i nie będzie problemów z upraniem jasnych elementów. Zawsze powinno się zobaczyć etykietę, ponieważ czasami wymagane jest pranie w specjalnym środku, bądź konieczne może być oddanie odzieży do pralni chemicznej. Należałoby na to zwrócić uwagę, aby cieszyć się z produktu przez długie lata.

Jeżeli decydujemy się na nabycie nowego płaszcz bądź nowej kurtki na sezon zimowy musimy przemyśleć do jakich celów będzie nam ona potrzebna i pod takim kątem powinniśmy rozpocząć poszukiwania idealnej dla nas kurteczki.