Urlop to upragniony czas dla każdego. Wreszcie nie musimy podrywać się razem z pierwszym sygnałem budzika, przyszykowywać ubrań do pracy czy szkoły oraz denerwować się w korkach w porze największego ruchu. Można odpocząć, cieszyć się spokojem oraz pojechać na wczasy nad jeziorem, które są jednym z pierwszorzędnych pomysłów na miłe spędzenie czasu w gronie całej rodziny. Z jakich powodów?

Domek nad jeziorem

Autor: Stephane Mignon
Źródło: http://www.flickr.com
Jezioro sobie w sobie jest ogromną atrakcją i dla maluchów, które kochają pluskać się przy brzegu, i dla dorosłych, którzy mogą wędkować, wypłynąć kajakiem lub wybrać się rowerem wodnym na rejs na drugi brzeg. Można też opalać się na plaży, grać we frisbee, badmintona czy po prostu podziwiać urzekające widoki, ciesząc się wyjątkowymi chwilami z bliskimi.

Wczasy nad jeziorem to także możliwość wynajęcia domków letniskowych, zwłaszcza tych położonych nieopodal wody, aby już z rana móc korzystać ze wszystkich nadmienionych wyżej atrakcji. Domki letniskowe są przestronne oraz dają poczucie intymności, ponieważ nie spotykamy innych turystów na korytarzu lub w łazience, jeżeli nie znajduje się w pokoju. W domkach dostępne są wszelakie udogodnienia, łącznie z kuchenką i kompletem naczyń do kuchni – zobacz domek na kaszubach.

Wynajmując jeden z takich domków sprawdźmy czy ma odpowiednią liczbę miejsc do spania i czy jest możliwość zrobienia dostawki, w przypadku, gdyby dla jednej z osób zbrakło miejsca. Na wyposażeniu domków znajduje się również grill, który umili nasze wieczory. Nie ma to jak przysmażyć sobie pyszne kiełbaski, szaszłyki lub kawałki soczystej karkówki. Taka kolacja może nie należy do szczególnie zdrowych, lecz na wczasach można pozwolić sobie na małe odstępstwa od diety.

Jezioro
Ponadto zawsze dobrze jest wrzucić na ruszt warzywne specjały, na przykład pokrajaną w cukinię plastry, która ma o wiele mniej kalorii. Spędzając czas nad wodą można też cieszyć się bliskością natury, jaką na co dzień raczej nie ma kiedy się zachwycać, ponieważ biegamy z domu do pracy, z pracy do sklepu i z powrotem do domu.

Nawet na spacer mamy niewiele czasu.
Wczasy na jeziorem to z pewnością warta uwagi opcja, jeśli namyślasz się, gdzie jechać w tym roku. Poszukaj stosownych domków już teraz, aby zamówić pasujący Ci termin i powiadomić swoją rodzinę o wspaniałych chwilach, które ją czekają – doczytaj domki letniskowe wynajem.