Wiele kobiet już od najmłodszych lat marzy o dniu własnego ślubu. Jest to bowiem podniosły moment, kiedy oczy wszystkich gości są zwrócone na Młodą Parę, jako że to oni są bohaterami tego wieczoru. Nie można się wobec tego dziwić, że współcześnie każda Panna Młoda stara się zaplanować swoją ślubną kreację w najdrobniejszych szczegółach. Jakie rozwiązania są współcześnie modne?

Krótka suknia ślubna

Autor: DAGNEZ
Źródło: abcslubu.pl

Dalej dużą popularnością odznaczają się sukienki – księżniczki – więcej znajdziesz tu, czyli połączenie gorsetu z obszerną, tiulową spódnicą. Jest to znakomite rozwiązanie dla kobiet wysokich oraz szczupłych. Suknia jest na tyle królewska, że nie potrzebuje najczęściej dużej ilości ozdobników. Cudownie będzie się prezentowała ze skromną biżuterią i prostą fryzurą. Rzecz jasna, ważnym elementem stylizacji jest również welon. Do sukienek – księżniczek pasują welony długie.

Ogólnie, zasada dobierania welonu jest względnie prosta – im dłuższa sukienka, tym dłuższy welon. Współcześnie coraz częściej welon jest zastępowany przez fascynatory, woalki bądź wianki, jednakże ciągle jest jednym z najważniejszych symboli zawierania związku małżeńskiego. Czemu? Głównie ze względu na fakt, że w przeszłości welon miał zabezpieczać Pannę Młodą przed złymi spojrzeniami. Jest on naprawdę znakomitym dodatkiem. Coraz więcej kobiet decyduje się też na sukienki ze spódnicą w kształcie litery A, która wydłuża i wyszczupla sylwetkę. Ponadto, modny (zobacz okazję na: marynarki noor) jest fason sukienek – rybek, który maksymalnie opina biodra i uda, żeby zwężać się od kolan. Naturalnie, te sukienki są doskonałym rozwiązaniem dla wysokich i szczupłych Panien Młodych, jako że w większości przypadków „rybka” akcentuje wszystkie ewentualne mankamenty figury (blog kraina stylu).

Kobiety nie muszą zawsze decydować się na założenie długich sukien, gdyż projektanci sukien ślubnych proponują też sukienki krótkie, najczęściej w stylu lat 50 i 60, czyli mocno rozkloszowane. Trzeba jednak pamiętać, że do takiej sukienki należy dobrać odpowiednie obuwie, ponieważ czasami to właśnie ono staje się najistotniejszym elementem stylizacji. Reasumując, obecnie każda przyszła Panna Młoda wybierze coś dla siebie, ponieważ oferta salonów sukien ślubnych jest rzeczywiście szeroka. Oferowane są różne fasony, kolory i satysfakcjonującej jakości materiały.