Międzyzdroje to letnia metropolia Pomorza Zachodniego i uzdrowisko o ponad 100-letniej historii. Miasto znajduje się w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin, nad Zatoką Pomorską. Międzyzdroje to kurort niezwykle ładny. Ładne domy i domy wczasowe rozlokowane pośród drzew, deptak, molo, port rybacki, wydmy, plaża i morze idealnie się tutaj ze sobą komponują i tworzą barwną całość. Olbrzymia baza noclegowa oferuje licznym turystom apartamenty położone przy samej plaży oraz atrakcyjne cenowo noclegi. Międzyzdroje to, wszak realny turystyczny raj.

Plaża, Międzyzdroje

Autor: Matthias Haas
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo znanym miejscem spacerowym w Międzyzdrojach jest molo o długości trzystu dziewięćdziesięciu pięciu metrów, znajdujące się w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym. Molo jest równocześnie przystanią morską, z której można wyruszyć chcąc odwiedzić Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Musisz przejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej (http://www.mojekonferencje.pl/krakow) informacji.

Ciekawostką jest znajdująca się po wschodniej części wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu dziewiętnastego i XX wieku powiadamiająca turystów o stanie pogody. Szafka ma niesłychanie misterne, piękne ozdabiania i jest zabytkowym obiektem niedużej architektury.

W nadmorskiej części miasta mieszczą się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy imieniem Fryderyka Chopina z pomnikiem tego znakomitego muzyka i pianisty. Międzyzdroje nierzadko kojarzą nam się ze znanymi artystami – na pewno z powodu odbywającego się tu do dwu tysięcznego szóstego roku Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam ciągnąca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami dłoni popularnych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roku, kiedy w trakcie Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odbili tutaj pierwsi, polscy aktorzy. Przy Alei stoi ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można wypocząć u boku figury tego fantastycznego aktora i inscenizatora. Nie tylko odciski dłoni, lecz też całe sławy można zobaczyć w Gabinecie Figur Woskowych. Stoją tu artyści, politycy, postacie z bajek a także ludzie o niestandardowym wyglądzie. Szukając koncepcji na wakacje 2014 a także licząc na aktywny odpoczynek można zdecydowanie postawić na Międzyzdroje.

Międzyzdroje mogą pochlubić się bardzo ładną plażą z jasnym i wyjątkowo drobniusieńkim piaskiem. Plaża miejska jest doskonale zagospodarowana – znajdują się wypożyczalnie sprzętu morskiego, zjeżdżalnie wodne, można wykupić przejażdżkę „bananem” czy skuterem wodnym. W sezonie na szampańską uciechę zaprasza turystów dyskoteka Copacabana.

W Międzyzdrojach odbywa się wiele interesujących imprez przyciągających tabuny uczestników i widzów. Najważniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic – Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wakacje nad morzem Bałtyckim mogą okazać się znakomitą okazją do ciut szaleństwa i aktywnego odpoczynku – zapraszamy na stronę.

Międzyzdroje są położone w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego obszarze są najwyższe klify w kraju – wznosząca się tu góra Gosań osiąga 93 m. U stóp spadzistych osuwisk położona jest wąziutka, kamienista plaża. Najbardziej znanym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, umieszczona na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i okazałych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda budują bieliki, których liczebność w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Sądzi się, że w okolicach Parku gniazduje kolejne 6 – 7 par. Zimą powiększa się tutaj liczba ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wtedy około 30 gatunków. W Parku występuje także ciekawa roślinność, między innymi wiekowa buczyna pomorska porastająca klify, mniej więcej 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim P.N. położone jest również piękne jezioro Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu gatunki roślin, które lubią sól, dajmy na to świbka nadmorska. Obszar ten określany jest Wsteczną Deltą Świny, albowiem w trakcie sztormów morze przedostawało się korytem rzeki w ląd pozostawiając tu słone osady. Czar delty całkiem można docenić patrząc się na nią ze wzniesienia Zielonka. Kolejne występujące tutaj jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ulubionym miejscem wydr. Wyjątkowa natura Wolińskiego Parku Narodowego pokazana jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

***
Całkowitą ofertę na wczasy dwa tysiące czternaście w Międzyzdrojach można znaleźć w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki:
– wakacje Międzyzdroje
– noclegi Międzyzdroje
– agroturystyka Międzyzdroje