Czasami może się wydawać, iż jedyną możliwością, żeby zakryć zbyt dużą ilość centymetrów w pasie jest ubieranie się na czarno. To jednak nie jest prawdą, bo to tak naprawdę jedna z wielu zasad, jaka może sprawić, iż nasza figura będzie prezentować się atrakcyjniej. Przy tym, ten kolor nie jest zawsze dobrym wyborem, ponieważ ubranie się w tak od stóp do głów spowoduje, że sylwetka wyda się bardziej ociężała.

dla kobiet - gorset

Autor: Julia Bremble
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli myślimy o optycznym odchudzaniu, to trzeba mieć świadomość, że rzeczywiście kolor odgrywa znaczącą rolę. Barwy ciuchów, jakie na siebie zakładamy, decydują o tym jak odbierana jest nasza sylwetka. Jak podstawowymi kolorami w garderobie będą granaty, czernie jak i ciemne odcienie szarego, to możemy być pewni, że końcowy rezultat będzie całkiem zadowalający. (Najlepsze body wyszczuplające) Nie chodzi tylko o osoby z dużą nadwagą, ponieważ dla każdej osoby właściwy dobór ubrań do rodzaju sylwetki daje super efekty. Każda z kobiet ma inną budowę, jedna świetnie prezentuje się w legginsach, inna musi nosić gorsety, jeszcze inna musi zawsze pamiętać o najlepszych kolorach, aby podkreśliły podstawowe zalety jej sylwetki. Tak więc, inne ubrania należy nosi, jeśli natura obdarzyła nas figurą “gruszki”, a jeszcze inne, gdy mamy wąskie biodra. Ważne jest to, żeby ubiorem móc podkreślić, co najatrakcyjniejsze, przez to możemy odciągnąć uwagę od mankamentów urody, skupiając ją na tym, co najlepsze. W ten sam sposób funkcjonują, wspomniane powyżej, ciemne kolory.

gorset wyszczuplający

Autor: MITEX
Źródło: http://www.jagna.pl

Na przykład ludziom otyłym zaleca się używanie ciemniejszych ciuchów, jednakże zestawianie ich ze smutnymi barwami nie wpłynie już zbyt korzystnie na wygląd. Idealnie sprawdzą się ciemne spodnie i jaśniejsze góry, ale także dwukolorowe sukienki czy bluzki w pionowe paski. Właśnie w taki sposób wykończone ubrania powinny być ważnymi elementami w garderobie kobiety o dużym rozmiarze. Zawsze także można użyć różnych dodatkowych ubrań, jakie bardzo wspomagają wygląd sylwetki. Bez wątpienia tym czymś są body wyszczuplające. Wspaniale poprawiają sylwetkę, dzięki czemu każda kobieta będzie mogła poczuć się bardziej atrakcyjnie np.: bielizna.