Z roku na rok coraz większy procent Polaków decyduje się na urlop poza granicami naszego pięknego kraju. Jest jednak mądre powiedzenie, które brzmi: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zgadzam się z tym, ale warto zadać sobie pytanie dlaczego chcemy wyjeżdżać z kraju zamiast zostać w Polsce? Czy dobra znajomość wszystkich regionów naszego państwa sprawia, że zaczynamy szukać czegoś odmiennego? Prawdopodobnie nie. Czy przyjaciele zasugerowali nam, że w Chorwacji jest cudownie, że w bieżącym roku musimy wybrać się właśnie tam? Być może.

na Mazurach

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
A może pewne miejsca w Polsce są za mało zareklamowane? To też zdaje się być możliwe. I tak też pewnie jest w przypadku Mazur – regionu geograficzno-kulturowego leżącego w północno-wschodniej części naszego kraju. Większość z nas wie raczej o Mazurach lecz albo nie było szansy aby tam pojechać, albo było się zaledwie parę razy. Zamiast Mazur preferujemy wyjazdy za granicę, ewentualnie wyjeżdżamy nad morze lub w góry, a niekiedy nawet wybieramy pozostanie w miejscach zamieszkania. Jednak co mogłoby się zdarzyć gdyby Mazury (domki letniskowe w niskiej cenie – sprawdź) trochę lepiej się zareklamowały i zachęciły turystów do przybycia w to miejsce? Urlop na Mazurach może być przeżyciem jedynym w swoim rodzaju.

Sprawdź ten odsyłacz – ta wskazówka spod linku (ocelio.pl/pl/c/Makaron-bezglutenowy/71) ujawni całkiem nową dawkę materiałów na temat, który może okazać się godny zainteresowania.

Mówi się, że kiedy pojedziesz na Mazury raz, będziesz chciał powracać w te okolice co roku. Określenie to powstało zapewne za sprawą licznych zalet Mazur. Jeśli znudziły cię standardowe noclegi w pokojach gościnnych lub namiotach, wynajmij żaglówkę i wypływaj na jeziora regionu mazurskiego. Niesamowite widoki i bardzo czyste powietrze w tym w większości nienaruszonym przez człowieka miejscu pozwalają zapomnieć o szarej codzienności oraz wszystkich kłopotach, które pozostały daleko w tyle. W licznych miejscach istnieje możliwość łowienia ryb, a złapane można samemu przygotować i zjeść na obiad.

Przez większą część pobytu nie trzeba nawet schodzić ze swojej łodzi ponieważ można przez parę dni żeglować bez przerwy i cieszyć się każdą chwilą obcowania z naturą. Kiedy już będzie trzeba dopłynąć do brzegu by uzupełnić zapasy… cóż, uważaj by nie zmarnować żadnej chwili ale jak najszybciej wrócić na łódź i popłynąć na szerokie wody fantastycznie położonych jezior. Odpoczynek w tym miejscu ukoi nerwy każdego przepracowanego mężczyzny, każdej przemęczonej kobiety i pozwoli zapomnieć o otaczającym nas świecie przez cały czas pobytu na urlopie (Jeśli poszukujesz oferty na wypoczynek zobacz wycieczki bułgaria coraltravel) na Mazurach.