Należyte pranie ubiorów, pomimo iż wpisuje się w naszą powszednią rutynę, jest nie lada sztuką. Z uwagi na powtarzalną istotę owej czynności, niekiedy zapominamy o ważkich detalach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym z etapów, począwszy od sortowania, a skończywszy na właściwej konserwacji pralki. Poniżej porady, których stosowanie pozwoli opanować umiejętność czyszczenia tkanin do perfekcji.

pranie

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas sortowania prania zwracaj baczność nie tylko na kolory, ale także na rodzaj materiałów.

Jeżeli uważasz, że prezentowany tutaj wpis jest cenny oraz szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a zobaczysz więcej na tej stronie (www.flowshop.org/collections/susz-cbd-sativa-energia).

Kolory muszą być podzielone na jasne oraz ciemne, albowiem nawet przy praniu w niewysokich temperaturach niektóre barwniki mogą farbować. Pozostałym wyznacznikiem podczas sortowania będzie typ tkaniny – dzielmy pranie zależnie od typu nici na naturalne oraz sztuczne, bowiem zalecenie dotyczące ich prania są różne. Dobrym podejściem będzie kosz z kilkoma komorami na pranie, upraszczającymi segregowanie – ciekawa strona.

Każdorazowo stosujmy się do zaordynowań producenta ukrytych w symbolach na metce wszytej w konfekcji. Jeśli jakieś odzienie nie ma metki, obchodźmy się z nim niezwykle delikatnie. Aby ochronić odzież przed uszkodzeniami w trakcie prania, za każdym razem zasuwajmy suwaki, starajmy się zawiązywać sznurki jak też nie przepełniajmy bębna. Odzież w szczególności narażoną na uszkodzenia w trakcie prania możemy wkładać do specjalnych worków na pranie. Kierujmy uwagę

pranie

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com

także na stan naszych ciuchów przed włożeniemich do bębna. Pranie garderoby z poluzowanymi guzikami, staników w złym stanie czy ciuchów z rozdarciami, zaszkodzić może nie wyłącznie pralce, ale także strojom.

Poprawne posortowanie odzieży, jest pierwszym krokiem w sztuce perfekcyjnego prania. Następny to stosowne załadowanie pralki. Miejmy na uwadze, że nie wolno w całości zapełniać bębna pralki. Pozostawienie wolnej przestrzeni, tak by ciuchy mogły się luźno obracać w pralce, jest wymagane do uzyskania odpowiednich efektów prania. Zależnie od rodzaju tkaniny powinniśmy pozostawić w bębnie odpowiednią ilość wolnej przestrzeni. Tkaniny bawełniane wymagają najmniej wolnego miejsca – wystarcza jak będzie odpowiadać ona szerokości ręki włożonej ponad pranie – ciekawa strona. Natomiast tkaniny sztuczne winny zajmować nie więcej aniżeli 40-60procent pralki.