Należyte pranie ubiorów, pomimo iż wpisuje się w naszą powszednią rutynę, jest nie lada sztuką. Z uwagi na powtarzalną istotę owej czynności, niekiedy zapominamy o ważkich detalach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym z etapów, począwszy od sortowania, a skończywszy na właściwej konserwacji pralki. Poniżej porady, których stosowanie pozwoli opanować umiejętność czyszczenia tkanin do perfekcji.

pranie

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas sortowania prania zwracaj baczność nie tylko na kolory, ale także na rodzaj materiałów. Kolory muszą być podzielone na jasne oraz ciemne, albowiem nawet przy praniu w niewysokich temperaturach niektóre barwniki mogą farbować. Pozostałym wyznacznikiem podczas sortowania będzie typ tkaniny – dzielmy pranie zależnie od typu nici na naturalne oraz sztuczne, bowiem zalecenie dotyczące ich prania są różne. Dobrym podejściem będzie kosz z kilkoma komorami na pranie, upraszczającymi segregowanie – ciekawa strona.

Każdorazowo stosujmy się do zaordynowań producenta ukrytych w symbolach na metce wszytej w konfekcji.

Masz chęć zgłębić więcej danych na omawiany temat? Zatem odsyłam do serwisu (https://sushibistro.pl/pl/nasze-lokale/gizycko-okolice/), gdyż znajdziesz tam dużo ciekawych danych omawiających przedstawiany wątek.

Jeśli jakieś odzienie nie ma metki, obchodźmy się z nim niezwykle delikatnie. Aby ochronić odzież przed uszkodzeniami w trakcie prania, za każdym razem zasuwajmy suwaki, starajmy się zawiązywać sznurki jak też nie przepełniajmy bębna. Odzież w szczególności narażoną na uszkodzenia w trakcie prania możemy wkładać do specjalnych worków na pranie. Kierujmy uwagę

pranie

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com

także na stan naszych ciuchów przed włożeniemich do bębna. Pranie garderoby z poluzowanymi guzikami, staników w złym stanie czy ciuchów z rozdarciami, zaszkodzić może nie wyłącznie pralce, ale także strojom.

Poprawne posortowanie odzieży, jest pierwszym krokiem w sztuce perfekcyjnego prania. Następny to stosowne załadowanie pralki. Miejmy na uwadze, że nie wolno w całości zapełniać bębna pralki. Pozostawienie wolnej przestrzeni, tak by ciuchy mogły się luźno obracać w pralce, jest wymagane do uzyskania odpowiednich efektów prania. Zależnie od rodzaju tkaniny powinniśmy pozostawić w bębnie odpowiednią ilość wolnej przestrzeni. Tkaniny bawełniane wymagają najmniej wolnego miejsca – wystarcza jak będzie odpowiadać ona szerokości ręki włożonej ponad pranie – ciekawa strona. Natomiast tkaniny sztuczne winny zajmować nie więcej aniżeli 40-60procent pralki.