Kiedy chcesz kupić coś, co będziesz nosić przez wiele lat, co spisze się na medal nawet w najbardziej wymagających warunkach i nigdy Cię nie zawiedzie, uważnie zbadaj relacje użytkowników o danym produkcie, żeby mieć sto procent przekonania, że nie będziesz żałował wyboru.

Militaria

Autor: The Joint Multinational Training Command Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com
Zwróć uwagę na dobór słów opisujących wybrany produkt, materiał, z którego go wykonano, szwy, krycie zamków i kolorystykę. Zadawaj pytania, użyj formularza na stronie albo po prostu zadzwoń do sklepu, a przeszkolony personel z pewnością odpowie na Twoje pytania. Początki pewnie nie będą zbyt proste, bo spodnie wojskowe – – cieszą się ogromną popularnością w sklepach w sieci i ich wybór jest ogromny. Przesianie wszystkich wyników wyszukiwania po wklepaniu frazy „spodnie wojskowe” na pewno zabierze Ci trochę czasu, ale warto go poświęcić na wykluczenie spodni, które nie spełniają założonych przez Ciebie warunków. Na czym się skupić w pierwszej kolejności?

Jak sporządzić taką listę, żeby bardzo szybko skreślić nie pasujące nam propozycje? To bardzo proste – na początku przeanalizujmy, w jakich warunkach będziemy je nosić. Jeśli to mają być spodnie na ekstremalne sytuacje, najlepiej zainwestować w nieco droższe, wodoszczelne i dokupić do nich specjalną bieliznę termoaktywną. Mężczyznom o muskularnej sylwetce polecamy spodnie o nieco szerszych nogawkach, czyli spodnie typu bojówki lub spodnie taktyczne, ze wzmocnionym stanem, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, blaknięcie czy zagniecenia. Pomyślmy, czy chcemy mieć kieszenie umiejscowione głównie blisko dłoni czy w dolnej części nogawek też.

moro

Źródło: http://www.sxc.hu/
Czy zależy nam na schowanych kieszeniach, niewidocznych na pierwszy rzut oka? Warto sprawdzić, czy zamki błyskawiczne są zabezpieczone, czy można je zablokować, czy w wodoodpornych spodniach zamki też będą wodoodporne i czy również objęte są gwarancją. Następnie spójrzmy na krok i kolana – miejsca szczególnie newralgiczne i narażone na zniszczenia i przetarcia. Jeśli są wzmocnione, mają podwójne przeszycia bądź zabezpieczono je innym typem tkaniny, to dobrze. Teraz możemy skupić się na kolorystyce – czy mają być w typowym kolorze maskującym, kombinacji zieleni i brązu czy może zależy nam na kolorze czarnym lub szarym. Jeśli zależy nam na szelkach do kompletu, nie możemy ich pominąć. Takie zawężenie naszego typu pomoże odnaleźć się w gąszczu wielu modeli i wybrać te najlepsze spodnie wojskowe.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto jest szerzej poznać to zagadnienie, to dodatkowo zerknij tu (https://e-militaria.pl/124-bluza-helikon-bdu-us-woodland-rip-stop.html).

Życzymy udanego polowania na spodnie wojskowe!