Każdy z Polaków się przyzna, że lata siedemdziesiąte były jednym z najwspanialszych okresów. Przecież to w tym okresie kardynał Karol Wojtyła stał się Papieżem. Za swojego życia był to wspaniały Kapłan z powołaniem, jaki w późniejszych czasach odmienił świat. To w tym okresie Polska zajęła 3 miejsce w rozgrywkach mistrzostw świata w piłce nożnej. I to w latach siedemdziesiatych na sportową emeryturę poszedł najlepszy bokser świata – Muhammad Ali (uwielbiany przez wielu Polaków), by następnie powrócić na tylko dwie walki.

muzyka

Autor: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Źródło: http://www.flickr.com

W tym okresie także Polska epoka Edwarda Gierka oraz czas buntu i strajku pracowników był najwięcej odczuwalny. Na świecie lata siedemdziesiąte kojarzone są z kryzysem naftowym a także wyścigiem zbrojeniowym. Okres ten to zakończenie wojny w Wietnamie i również interwencja rosyjska w Afganistanie. W tamtym czasie powstały również walki o prawa homoseksualistów. Jednak najgłówniejszym detalem, jaki się rozrósł w tej epoce był element muzyczny. Zobacz również:

To w siedemdziesiątych latach zaistniał ewolucja muzyki disco, rocka progresywnego również hard rocka. Na skutek tego portal muzyczny jest wspaniałym miejscem w sieci, gdzie można „zajść” do lat 70. Prawdopodobnie nie ma osoby (mówimy tu o starszym pokoleniu), której muzyka z lat 70 nie skojarzyła by się z wczesnym dzieciństwem. To wtedy zaistniał niepowtarzalny styl muzyki i styl ubierania (spodnie dzwony, wielkie kołnierzyk itd.).

Był to z pewnością jeden z dziwniejszych okresów, w jakim nowy styl był połączony z muzyką, jaka była muzyką z natury. Dzięki muzyce tamtejszego okresu było można stać się oryginalnym. Natomiast niesamowity klimat filmów z owego okresu można wspominać z dużą nostalgią. A owe tytuły jak „Kojak” z Telly Savalas’em, „Wejście smoka” z Bruce’m Lee czy „Ojciec chrzestny” z Marlon’em Brando, przeszły do historii kina. Należy podkreślić też, że muzyka na sprzedaż jest dziś popularna a fajne kawałki z lat 70-tych są bardzo dobrze sprzedawane.

Koniecznie zerknij tu (http://pracownia-magenta.pl/bukiety-slubne/) – to prawdziwa okazja dla każdego sympatyka tematu, który tutaj prezentujemy. Ta wiadomość na pewno przypadnie Ci do gustu.

Wejdź na stronę i sprawdź ofertę:

muzyka

Autor: Chris Jobling
Źródło: http://www.flickr.com

Nawiązując jeszcze do muzyki, zaznaczmy, że rock progresywny największą popularność zdobył w pierwszej połowie lat 70. Najpierw wyparty z estrad przez falę punk rocka, wrócił on pod postacią rocka neoprogresywnego – decydującym zadaniem rocka było wzniesienie muzyki na wysoki poziom artystczny. Utwory te najbardziej utrwaliły się w historii muzyki rockowej, i nawet do tej pory są grane a cechują się przede wszystkim wirtuozerią.