Urlop to niezwykle wyczekiwany okres w życiu niemalże wszystkich nas. Jeśli decydujemy się na odpoczynek w kraju, mamy naprawdę bardzo duży dobór ciekawych miejsc. Wszyscy znajdą coś odpowiedniego dla siebie, a wycieczka na pewno będą niezapomniane.

szklarska poręba

Autor: Karol K
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy chcemy łączyć aktywny wypoczynek, poznawanie ciekawych miejsc i wypoczynek zdecydowanie należy udać się do Szklarskiej Poręby. To miejscowość, które nas nie zawiedzie.

Szklarska Poręba leży w województwie dolnośląskim. Popularnym miejscem są znajdujące się na jej terenie wodospady. W tle wodospadu Szklarki istnieje możliwość zrobienia zdjęcia z niemal już słynnymi bernardynami. Innym znanym miejscem jest Zakręt Śmierci. Znajduje się pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrojem, a jego łuk ma prawie 180 stopni. Nazwa miejsca pochodzi się od bardzo dużej liczby wypadków, jaką spowodowali kierowcy niezachowujący ostrożności. Szklarska Poręba jest również nazywana miastem Ducha Gór. Krąży o nim bardzo dużo legend, a muzeum w opisywanej miejscowości ma nawet poświęconą mu ekspozycje. Mówi się, że gdy w górach grzmi, Duch Gór płacze za utraconą ukochaną. Miasto to jest jednakże ciekawe dla miłośników opowiadań oraz przyrody. Jeżeli przede wszystkim potrzebujemy odstresowania, a w dodatku interesuje nas Szklarska Poręba hotel SPA (SPA w hotelu Bossa Nova) to coś perfekcyjnego dla nas. Odprężenie w jacuzzi, masaże czy sauna – każdy odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Całkowity wypoczynek (www.eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-dorada/) zagwarantuje Szklarska Poręba apartamenty, domki lub pensjonaty, wybór noclegu jest ogromny. Jeżeli wakacje i odpoczynek to dla kogoś głównie dobra zabawa, w Szklarskiej Porębie z całą pewnością nie będzie się nudził. W mieście organizuje się mnóstwo imprez, poza tym w centrum miasta zawsze coś się dzieje. Gdy jesteśmy ciekawi jak prezentuje się Szklarska Poręba hotele (hotel Bossa Nova) natomiast zupełnie nas nie interesują, gdyż mieszkamy niedaleko – to miasto będzie perfekcyjne na spacer. Krajobraz jest naprawdę piękny i sam spacer będzie dużą przyjemnością.

szklarska poręba

Autor: garwol
Źródło: http://www.flickr.com

Cudze chwalicie, swego nie znacie – to znane powiedzenie idealnie pasuje do wielu z nas. Wymarzone wakacje kojarzą się często z gorącą plażą w „ciepłych krajach”. Jednakże Polska ma wiele cudownych miejsc godnych zobaczenia, jednym z nich zdecydowanie jest właśnie Szklarska Poręba. Jej różnorodność, zapierające dech w piersiach krajobrazy, rezerwaty przyrody, okazałe wodospady, trasy spacerowe oraz przeróżne imprezy masowe sprawiają, że niemalże każdy może poczuć się doskonale w tym miejscu. W dodatku hotele gwarantują pełny relaks dzięki SPA. Szklarska Poręba jest miastem, które z pewnością warto odwiedzić i skorzystać z jego uroków.