Najmodniejsza fryzura na lato 2015 to pozorny nieład i styl „prosto z plaży”. Ten rodzaj fryzury nie ma nic wspólnego z tradycyjnym skrętem, lokami tudzież tak popularnymi ostatnio falami. Nadaje się zarówno do włosów cienkich, którym pomoże w zwiększeniu objętości, jak i grubych, ponieważ pomaga nadać im formę.

Najprościej można by go określić kontrolowanym nieładem. Ale fryzura czesana letnim wiatrem domaga się paru zabiegów z naszej strony . W zależności od czasu jaki posiadamy, dobrze jest albo zapleść przed nocą warkocze, rano je rozczesać i utrwalić sprayem, lub po umyciu i wysuszeniu zakręcić włosy na lokówkę lub prostownicę, wyjąć pojedyncze pasma, lekko ugnieść dłońmi a następnie nałożyć kosmetyk do stylizacji. Do stylizacji plażowych fryzur typu beach waves powstały specjalne kosmetyki (żele, pudry, spraye i lakiery). Efekt, który dzięki nim osiągniemy, potocznie przyjął nazwę „next day hair”. Na stronie profesjonalne kosmetyki do włosów!

Na pokazach mody dominują puszyste fryzury. Ale jak nadać lekkości włosom tak aby się nie sklejały? Ta kwestia nurtuje od lat naukowców w laboratoriach firm fryzjerskich. Właśnie pojawiły się bardzo obiecujące produkty do włosów.

Fryzura , stylizacja AUDREY HEPBURN

Autor: Artego
Źródło: Artego

Jednym z nich jest aktywator do spłukiwania, którego kilka kropel dodajemy do naszej codziennej odżywki lub maski czy jedwabiu do włosów – . Kiedy marzy nam się zmiana na włosach możemy sięgnąć po kolorowe kredy do włosów. Trzymają się na włosach do trzech myć, dlatego świetnie nadają się na weekend. Żeby jednak nie przekroczyć delikatnej granicy kiczu, wybierzmy na jeden kolor. Stan włosów nie ulegnie zmianie, bo kredy działają powierzchniowo.

Jeżeli zaintrygowała Cię przedstawiana w niniejszym wpisie tematyka, zobacz treść (http://www.cudmoda.pl/kategoria/kobieta/kurtki), którą zapewne także uznasz za pomocną.

Instrukcja obsługi jest prosta. Podkładamy pod wybrane pasmo papierowy ręcznik, przeciągamy kredą i…gotowe. Efekt zapędów fryzjerskich możemy dodatkowo utrwalić lakierem.

Najważniejsze: grunt aby fryzura nie nie wyglądała na pracochłonną i jak po „wyjściu od fryzjera”. Włosy nie mają przypominać hełmu, ani blachy wygładzonej żelazkiem. Jeśli uwielbiamy prostownicę, latem zrezygnujmy z niej i modelujmy włosy na szczotce. Uzyskamy większą objętość, więc zapobiegniemy efektu płaskich włosów, jak przy żelazku.