Dzieła Andrzeja Sapkowskiego od dawna są niezwykle popularne na terenie Polski, jak również w innych krajach. Bez wątpienia najbardziej popularną serią tego autora są książki o Wiedźminie. Na podstawie tych książek wydano film, serię komiksów oraz gry komputerowe. Wszelkie te produkty są ogromnie popularne w różnych krajach, zwłaszcza gra zdobyła wielką liczbę miłośników.

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Tym, co zainteresowało czytelników na całym świecie, jest zapewne osoba wiedźmina, jak również cały świat przedstawiony w opowieści. Jest to świat, gdzie magia istnieje i jest na co dzień stosowana. W historiach tych występują także mitologiczne stworzenia, a granica oddzielająca dobro i zło jest dosyć wyraźnie nakreślona. „Wiedźmin” nie jest jednak typowo bajkową opowieścią, sam język stosowany przez Sapkowskiego jest daleki od sielanki znanej z baśni. Dzięki temu tak dużo ludzi z całego świata może utożsamiać się z postaciami przedstawionymi w książkach.

Nowa część serii

Dwa lata temu wydana została nowa część, której akcja ma miejsce w świecie pochodzącym z opowieści o Geralcie. Jeśli chodzi o książkę Sezon Burz, Sapkowski stosunkowo późno podał informację o planach jej wydania. Pomimo tego emocje fanów serii były niezwykle gwałtowne, gdyż nadzieję na ukazanie się kolejnej części miało bardzo wiele osób. Na podstawie książki wydano również audiobook. Ta wersja powieści zdobyła do tej pory niezwykle przychylne recenzje. Jest tak na przykład z uwagi na to, że w tworzeniu tego audiobooka (idź do tej strony ) wzięło udział wielu cenionych aktorów.

Zarys fabuły serii

Seria Sapkowskiego mówi o przygodach wiedźmina Geralta, który ze względu na specyfikę swojej osoby zajmuje się eliminowaniem potworów zagrażających mieszkańcom miast. Geralt przeżywa rozmaite przygody w czasie swoich różnorodnych podróży. Dokładnie przedstawiona została charakterystyka rasy wiedźminów, którzy przechodzą specjalną mutację, by być lepiej przystosowanymi do wykonywania swoich obowiązków.

Czy masz ochotę może dostać link do strony namioty wynajem, gdzie oczekują na Ciebie nowe teksty? Myślimy, że spodoba Ci się nasz portal.

W wyniku tych zmian niektórzy potencjalni wiedźmini giną, a ci, którzy przetrwają, zmieniają się pod względem wyglądu i otrzymują rozmaite nadprzyrodzone cechy.