Niejedna dama uwielbia kolczyki czy bransoletki. Często córka przygląda się mamie i również pragnie zakładać błyszczące dodatki do swych strojów.
Niejedna matka jest świadoma tego, że jej córka pragnie ją we wszystkim naśladować.

rodzaj

Autor: coniferconifer
Źródło: http://www.flickr.com
Chce wkładać jej szpilki i używać jej kosmetyków do makijażu. Uwielbia usiąść przy mamie i przyglądać się jej, kiedy ta szykuje się na wyjście do teatru albo do znajomych. Gdy matka nie widzi, mała księżniczka uwielbia podkradać kosmetyki i upiększać się, żeby prezentować się niczym dorosła. To samo tyczy się biżuterii. Córki zwykle zabierają rodzicielce łańcuszki oraz pierścionki i paradują po całym mieszkaniu, dumnie prezentując piękne dodatki. Warto może zatem pomyśleć, aby kupić dla małej księżniczki coś idealnego do jej wieku. Biżuteria dziecięca jest dzisiaj szalenie popularna. Zazwyczaj nie jest ona wykonana z żadnego kosztownego kruszcu, by nie kusić złodzieja i aby latorośl nie denerwowała się tym, że zgubi bransoletkę albo łańcuszek. Często tego rodzaju biżuteria jest różowa, ponieważ jest to kolor, który w większości przypadków podoba się dziewczynkom. Zwykle na łańcuszkach albo bransoletkach doczepiane są miłe zawieszki. Mogą to być słodkie zwierzaki lub (fartuchy pracownicze) baletnica. Są również takie łańcuszki, które mają zawieszkę z imieniem.

Czasami możemy kupić zestaw dwóch podobnych bransoletek i nasza mała może drugą sztukę podarować najlepszej koleżance. Jest to swoisty pakt przyjaźni, który będzie przypieczętowany tego typu gadżetem. Wtedy cała klasa będzie świadoma tego, kto z kim trzyma sztamę.